פרשת רצח הילדה רוז פיזם: רוני רון ומארי פיזם נידונו למאסר עולם

השופטים קבעו כי אין בראיות החדשות שהציג עורך דינו של רון לשנות את הכרעת הדין לטובתו. סנגוריהם של רון ופיזם: נערער לעליון

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

רוני רון ומארי פיזם נידונו היום (שני) למאסרי עולם בגין מעורבותם בפרשת רצח הילדה רוז פיזם. רוני רון, סבה של רוז, הורשע ברצח בכוונה תחילה. מארי פיזם, אמה של רוז, הורשעה בשידול לרצח. סנגוריהם של רון ופיזם הודיעו כי יערערו על פסק הדין לבית המשפט העליון.

שופטי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה קבעו כי אין בראיות החדשות שהציג עורך דינו של רוני רון, בני נהרי, לשנות את הכרעת הדין לטובתו.

רוני רון ומארי פיזם בבית המשפט. תצלום: ניר קידר

"עיון בסעיף 11 מעלה כי דחינו את טענת הנאשם באשר למכה בכלי הרכב ממספר נימוקים. לרבות חוות דעת של פרופ' היס וזייצב", קבעו השופטים, "מסעיף 12 לדיון וההכרעה בעניינו של הנאשם עולה שגם אם היינו מקבלים את גרסת הנאשם כי מותה של רוז נגרם ממכה שנתן לה ברכבו לא היינו מקבלים את הטענה כי מדובר במכה שהנחית עליה בשוגג".

עוד נכתב בהחלטה כי "מי שמכיר בכוח ידיו וביכולותיו כפי שמתוארות בסעיפים 6 ו- 7 לבקשה, ומכה ילדה קטנה בידו החזקה, הרי הוא מתכוון לגרום למותה ולא רק צופה את מותה".

רוני רון נשאל על ידי השופטים אם יש לו מה לומר לעניין העונש והוא הגיב בשלילה. גם מארי פיזם הגיבה בשלילה לאותה השאלה.

השופטים לסנגורו של רון: אדוני השאיר אותנו המומים

אתמול, ערב שמיעת הטיעונים לעונש, הגיש רון בקשה לשמיעת ראיות חדשות בדבר היותו מומחה לאמנויות לחימה. רון טוען כי מומחיות זו, היא שהפכה את המכה שלכאורה נתן לרוז ברכבו לקטלנית, ועשויה לחזק את טענתו כי לא התכוון לגרום למותה. בקשתו של רון נדחתה היום על ידי השופטים. השופטים אמרו לסנגורו של רון על טענתו למומחיות באמנויות לחימה: "אדוני השאיר אותנו המומים".

רוני רון. תצלום: ניר קידר

התובעת אנה אבידוב כינתה את בקשתו של רון להגשת ראיות חדשות "ניסיון לנקוט הליך שלטעמנו היה הליך סרק. הטענה של רוני רון היא טענת סרק שנוגדת את האמור בהכרעת הדין. בית המשפט שלל מכל וכל את הגרסה של רוני רון לפיה נתן לרוז מכה בעת שנסעו ברכב. זו היתה אחת מ-20-30 גרסאות שונות שנתן רוני רון לגבי האירוע והיא לא נמסרה מיד אלא רק לאחר חקירה ארוכה. גם הרופאים והמעבדה לזיהוי פלילי לא הסכימו עם כך".

אבידוב הוסיפה כי "אכן עדיין אי אפשר לומר שהתעלומה על רצח רוז באה על פתרונה. אנחנו לא יודעים איך היא נרצחה, אך בית המשפט קבע שהיא נרצחה". לדבריה, "את האמת יודעים רק שני אנשים והם רוני רון ומארי פיזם".

סנגורו של רון, עו"ד בני נהרי, אמר כי יעלה את טענותיו מחדש בבית המשפט העליון. "הטענה המרכזית שנטען בעליון היא שהעבירה בה הורשע הנאשם שונה לחלוטין מהעבירה שבה היה צריך להיות מורשע.

"בית המשפט ערבב בין אם גרועה לאם שחפצה במות בתה"

סנגוריתה של פיזם, עו"ד רויטל סוויד, אמרה כי "הכרעת הדין לטעמנו שגויה מיסודה. מארי הואשמה בעבירת רצח ממנה זוכתה לחלוטין בהכרעת הדין. תחת זאת היא הורשעה בשידול לרצח - עיברה שלא היתה בכתב האישום. שופטי בית המשפט העליון בתיק אחר אמרו שעונש מאסר עולם חובה למשדל הוא תוצאה קשה מאוד ומטרידה מאוד".

סוויד הוסיפה כי "מדובר בהכרעת דין שגויה. אין ראיה אחת ויחידה שמארי שידלה אותו. כל הראיות מראות שרוני רון אדם שתלטן ושמארי אשה מוכה. אשה לא יכולה להיות מורשעת בשידול כשאין ראיות לכך. מארי לא היתה אם טובה, וזה כתם איום לחובתה, אך בית המשפט ערבב בין אם גרועה לאם שחפצה במות בתה. אני תקווה ואמונה שבית המשפט העליון יהפוך את הכרעת הדין".

לדבריה, "התחושות של מארי מאוד קשות לאור איך היא עומדת מול שתי בנותיה. היא לוקחת אחריות על כך שלא היתה אמא טובה ולא טיפלה בה. מאות עמודים שקיבלנו מבית הסוהר לפני יומיים מראים כמה היא מתייסרת באמהות הקלוקלת שהיתה לה מול בתה. כבר ב-2007 היא אמרה: 'אני משליכה על בתי את הילדות שלי'. ראיות רבות הוגשו לבית המשפט ולא קיבלו ביטוי בהכרעת הדין. אני סמוכה ובטוחה שבית המשפט יהפוך את התשתית על פיה. אי אפשר להרשיע על אמהות מאכזבת. אמא שרוצה לא לגדל את בתה היא לא אמא רוצחת".

פרשת הילדה רוז: מהיעלמותה עד איתור המזוודה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ