רוצחת שכנתה תורשע בהריגת התינוק - ועונשה יוקל

בצעד דרמטי ובשל התנגדות משפחתה של טלי עטר לסעיף הפסקת ההריון בהסדר הקודם, תואשם מזל בר-אושר בהריגה, אך עונשה יוקל בשנה

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

בצעד דרמטי, הגישה היום (שני) הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הסדר טיעון מתוקן בפרשת רצח טלי עטר וגרימת מותה של התינוק שנשאה ברחמה. לפי ההסדר החדש, סעיף "הפסקת ההריון" שנזכר בהסדר הטיעון המקורי וזכה להתנגדות קשה מצד משפחתה של עטר ישונה להריגה ובמקביל יופחת עונשה של הרוצחת, מזל בר-אושר, בשנה "בשל מצבה הנפשי הקשה", והיא תרצה 24 שנות מאסר.

מזל בר-אושר. עונשה יוקל בשל מצבה הנפשי הקשה. תצלום: אילן אסייג

הסדר הטיעון המתוקן עשוי ליצור תקדים משפטי, כיוון שסנגוריה של בר-אושר טענו לאורך ההליך המשפטי כי לא ניתן להרשיע את מרשתם בהריגה משום שמדובר בעובר. בנוסף, בתי המשפט בישראל לא נדרשו להכריע בעבר בסוגייה של המתה בשלבי הריון מתקדמים כבמקרה זה. "אי אפשר להרשיע בהריגה מבלי להכריע. העובדות הן שהעובר טרם נולד ולטענת הסנגורים לא מתקיימת עבירת הריגה", אמר ראש הרכב השופטים ברוך אזולאי בטרם כינס את עמיתיו ודחה את ההכרעה בתיק למחרתיים.

עו"ד נס בן נתן המלווה את בני משפחתה של טלי עטר אמר בצאתו מן הדיון כי "שמחנו לשמוע שהפרקליטות התעשתה וחזרה בה מההסדר הקודם ועמדה על כך שסעיף ההריגה של התינוק יישאר על כנו. למשפחה היה חשוב שהנאשמת תודה בהריגת התינוק, ששמו בישראל ליאם - שכן היה ברור מחומר הראיות שהייתה לה כוונה חד משמעית לפגוע בעובר, לאחר שהצהירה כי תפתח את בטנה".

לדברי בן נתן, "אמנם מדובר בהחלטה תקדימית אך במקרה זה מדובר בעובר שלאחר המעשה הנפשע נולד, חי ארבעה ימים ונפטר בעקבות המעשים. יש לו שם וקבר וחשוב היה לתת ביטוי לכך בכתב האישום. צר לנו שהענישה שהוצעה על ידי הצדדים לא משקפת את חומרת העבירה ובטח שלא נותנת ביטוי להריגת התינוק - בכוונת המשפחה להבהיר את הדברים לבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש וכולנו תקווה שבית המשפט יחמיר בעונשה".

איריס מרציאנו, אחותה של טלי, הביעה אף היא סיפוק מהחלטת הפרקליטות להכניס את סעיף ההריגה להסדר החדש. "אני מרגישה הרבה יותר טוב היום. הסיבה לכך היא ההחלטה של הפרקליטות להסכים עם הטענה שלנו וזה חשוב לא רק לנו אלא לכל תושבי המדינה שמבינים שהריגה של תינוק היא לא הפסקת הריון".

עטר, אם לשני ילדים, נדקרה לפני שנה בכל חלקי גופה מחוץ לביתה ברחוב סיני באשדוד. היא פונתה במצב אנוש לבית החולים קפלן ברחובות, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. תינוקה של עטר, שיולד בחודש השמיני להריון, אושפז במצב קשה ומת לאחר שלושה ימים.

בכתב האישום נכתב, כי לפני הרצח התקשרה בר-אושר למשטרה ואמרה: "היא מאיימת עליי ואני עכשיו הולכת לדקור אותה, אני הולכת לדקור אותה עכשיו. אני פותחת לה את הבטן, אתם לא באים - אני דוקרת אותה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ