קרב יריות בלוד: אשה נרצחה, בעלה וילדיהם נפצעו

חמדה אבו גריבה נורתה למוות מחוץ לביתה, סמוך לתחנת המשטרה ולעיני השוטרים שניהלו קרב יריות עם החשוד. בעלה נפצע אנושות ושני בניהם נפצעו קל. המשטרה מעריכה: חיסול על רקע סכסוך בין חמולות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

קרב יריות במרכז לוד: אשה כבת 50 נורתה אמש למוות כשאלמוני פתח באש לעבר משפחה שישבה מחוץ לביתה ברחוב כצנלסון בעיר. בעלה של האשה נפצע באורח אנוש ושני בניהם נפצעו באורח קל. המשטרה מעריכה כי מדובר בחיסול על רקע סכסוך בין חמולות. הפצועים פונו לבית החולים אסף הרופא בראשון לציון.

זירת הרצח בלוד. תצלום: ניר כפרי

בשעה 20:45 הבחינו שני שוטרים שהגיעו למשמרת בתחנת המשטרה הממוקמת במרחק שלושה בניינים מביתה של הנרצחת, חמדה אבו גריבה, במספר חשודים המוכרים למשטרה מתגודדים כמה עשרות מטרים מהם. השניים החליטו לברר את סיבת ההתקהלות ובזמן שצעדו לכיוון החשודים הגיח רעול פנים, הצטופף בין החשודים, שלף כלי נשק וירה מספר רב של כדורים לעבר המשפחה שישבה מחוץ לביתה. שוטרי התחנה, שהיו במרחק כמה עשרות מטרים מהחמוש, ניהלו עימו קרב יריות, אך הוא חמק מן הזירה ונעלם. כתוצאה מהירי לעבר המשפחה נהרגה האשה, בעלה נפגע באורח אנוש ושני בניהם נפצעו באורח קל.

כוחות רבים של משטרה חסמו את הכניסות והיציאות מן העיר והחלו לנהל סריקות בסיוע מסוק אחרי חשודים במעשה. בהערכת מצב ראשונה טען אחד מהשוטרים היורים כי להערכתו פגע ביורה, אולם לא הצליח לתפוס אותו. זמן קצר לאחר מכן נלכד אדם כשהוא פצוע ובמשטרה בודקים אם מדובר בחשוד בירי.

זירת הרצח בלוד. תצלום: ניר כפרי

בני משפחה ותושבים מחו על התנהלות המשטרה

ראש הוועדה הקרואה בלוד, מאיר ניצן, הגיע לזירה לנחם את המשפחה. "אני תומך בעבודת המשטרה ורוצה לשמוע מה שיש להם להגיד. ביקרתי את המשפחה, שמעתי את הסיבות שהם טוענים שהביאו לאירוע. אני לא מקבל שום סיבה ותירוץ".

בני משפחה של אבו גריבה הביעו מורת רוח כלפי התנהלות המשטרה וניסו להבין כיצד מתרחש אירוע כזה מתחת לאפם של השוטרים. סקרנים רבים הגיעו לזירה וביחד עם בני המשפחה צעקו קריאות נגד אוזלת היד של המשטרה. התושבים ובני המשפחה טענו כי המשטרה ידעה מראש על כוונת העבריינים מראש אך לא נקפה בשום צעד ממשי.

לוד - עיר תחת מעקב צמוד

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ