עדות: סגן ראש העיר תל אביב יזם חוזה שכירות פיקטיבי

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

סגן ראש העיר תל אביב, פאר ויסנר (סיעת הירוקים), ביקש מבעליו של בית דפוס בבניין שבו החזיק בקומת משרדים לחתום על חוזה שכירות בשם עובדו, עמנואל מימון, לאחר שהבהיר לו כי מדובר בחוזה פיקטיבי. כך העיד אתמול בעל בית הדפוס, אמיר להב, בדיון במשפטו של ויסנר שנערך בבית משפט השלום בתל אביב.

ויסנר נאשם כי זייף מסמכים במטרה לשנות במרמה את ייעוד הנכס שבבעלותו ממשרדים למגורים כדי לקבל הקלה בארנונה. להב, שהואשם אף הוא בפרשה בשל זיוף חתימתו של מימון, חתם באחרונה על הסדר טיעון.

"יום אחד נאשם 2 (ויסנר - ע"א) בא אלי עם קובי, אני חושב שזה האחיין, אני לא בטוח, והביא איזשהו מכתב", העיד להב, "והוא רצה שהוא ייקח את החוזה לעירייה כהוכחה שמישהו ישן שם, ואני לא ייחסתי לזה חשיבות כי באמת בן אדם ישן שם". לדבריו, "מה שתפס את עיני שהיה כתוב: דמי השכירות 200 דולר. שאלתי אותו מה זה דמי השכירות והוא אמר שזה פיקטיבי, ואנחנו לא שילמנו וגם לא עמנואל שילם".

להב סיפר כי "הוא ביקש ממני שאני אחתום בשם של מימון. עמנואל היה עסוק בבית הדפוס עם המכונה. בתום לב, ולא רציתי שהבן אדם יהיה בפרונט ושייקח את הדברים על שמו. אני הבנתי את הטעות לאחר המעשה".

מימון העיד בבית המשפט כי "אם העירייה לא הייתה שולחת לי מכתב ארנונה לא הייתי יודע שעשו לי עוקץ". לדבריו, "הכל היה בקטע של ידידות, ולא ידעתי שהם עושים עלי עוקץ. אם הייתי יודע, דקה לא הייתי ישן שם, אני לא בן אדם של קומבינות".

על פי האישום, ויסנר היה בעלים של קומת משרדים בבניין בתל אביב ועשה יד אחת עם להב כדי לזייף חוזה שכירות שלפיו מימון גר בקומה תמורת 200 דולר בחודש. בפועל, סוכם בין השניים כי מימון יישן שם פעמיים בשבוע ללא תשלום, חתימתו זויפה, וויסנר השתמש בחוזה המזויף כדי לשנות את ייעוד הנכס ולקבל הקלה בארנונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ