החל שלב הטיעונים לעונש במשפטה של ענת קם

התביעה תדרוש עונש מאסר משמעותי. פרקליטה תטען שיש להסתפק בתקופת מעצר הבית שלה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים אתמול בדלתיים סגורות דיון בטיעונים לעונשה של ענת קם, החיילת לשעבר בלשכת אלוף פיקוד מרכז שמסרה מסמכים צבאיים סודיים לכתב "הארץ" אורי בלאו. בכוונת הפרקליטות לבקש מבית המשפט לגזור על קם מאסר ארוך ומשמעותי. פרקליטיה, לעומת זאת, יבקשו מבית המשפט להסתפק בתקופה שהיתה נתונה במעצר בית.

אתמול נחקר בבית המשפט מומחה ממחלקת ביטחון המידע של צה"ל, על חוות דעת שהגיש מטעם התביעה בדבר סודיות המסמכים שהוציאה קם מלשכת האלוף יאיר נווה. בדיון הבא שיתקיים ב-4 ביולי, ישמיעו פרקליטיה של קם, עורכי הדין איתן להמן ואביגדור פלדמן, את טיעוני ההגנה. בין היתר יטענו שקם לא פגעה בביטחון המדינה ולא התכוונה לפגוע בו, וכי עונש מעצר הבית שהיתה נתונה בו מאז הגשת האישום הוא מספיק.

קם הורשעה בפברואר, בהסדר טיעון, באיסוף ובהחזקה של מסמכים סודיים ובמסירתם לבלאו. העונש המקסימלי בעבירה החמורה שבה הורשעה הוא 15 שנות מאסר. מיד לאחר הרשעתה אמרה התובעת, עו"ד הדס פורר-גפני, כי "כשחיילת ישראלית מוציאה מהצבא מסמכים סודיים ביותר, בעינינו זו עבירה חמורה מאוד. העברתם לגורם אחר, גם אם עיתונאי, בידיעה שהחומר לא נשמר בצורה סודית, היא חמורה".

בין המסמכים שמסרה קם לבלאו היו כאלה שהצביעו לכאורה על כך שבניגוד לפסיקת בג"ץ, בכירי צה"ל אישרו התנקשויות בחיי מבוקשים פלסטינים בגדה אף שניתן היה לעצרם. האלוף נווה זכה לביקורת משופטי בג"ץ על דברים שצוטטו מפיו בכתבה של בלאו, שבהם הביע זלזול בפסיקת בג"ץ.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ