בני משפחת קרליק הורשעו בפרשת רצח משפחת אושרנקו

הנאשמים המשניים חתמו על עסקאות טיעון

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע אתמול, בהסדר טיעון, את בני משפחת קרליק שסייעו לדמיאן קרליק להעלים ראיות ולשבש הליכי משפט לאחר רצח בני משפחת אושרנקו בראשון לציון.

אביו של דמיאן קרליק, אולג, שיחד עם כלתו נטליה העלים ראיות מזירת הרצח, הורשע בהשמדת ראיות - עבירה שעונשה המקסימלי חמש שנות מאסר. בהסדר סוכם שלא תיוחס לו עבירת שיבוש הליכי המשפט שיוחסה לו במקור, אך הצדדים לא הגיעו להסכמה על עונשו. בכוונת התובע, עו"ד עודד קלר, לבקש מבית המשפט לגזור עליו עונש מאסר משמעותי.

מריה אילינוך, אחותה של נטליה קרליק, הורשעה באי מניעת פשע ובשיבוש הליכי משפט. מריה גילתה שדמיאן קרליק מתכוון לפרוץ לדירת משפחת אושרנקו, לאחר שנטליה ביקשה ממנה למסור לו את צרור המפתחות שלקחה מתיקה של יאנה אושרנקו. מריה סיפרה על כוונת הפריצה לקטינה שהואשמה אף היא בפרשה, אך השתיים לא עשו דבר למנוע את הפריצה. התביעה תבקש לגזור על מריה מאסר על תנאי ולהסתפק בימים ששהתה במעצר.

לגבי הקטינה שהואשמה נקבע שביצעה עבירות של שיבוש הליכי משפט ואי מניעת פשע, אך בשל היותה קטינה נמנע אתמול בית המשפט מהרשעתה. היא נשלחה לתסקיר שירות המבחן שיבחן אפשרות לסיים את תיקה ללא הרשעה.

ל"הארץ" נודע שנטליה קרליק, שהיתה אמורה להעיד אתמול כעדת תביעה ראשונה בתיק, אם הסדר הטיעון לא ייחתם, סירבה לבוא מהכלא ולהעיד בטענה שנשפטה כבר ונידונה למאסר. בשל סירובה לא הובאה לדיון, אך בסופו של דבר נחתם ההסדר ולא היה צורך בעדות.

לפי כתב האישום המקורי נגד שלושת המעורבים הזוטרים בפרשה, לאחר ששב קרליק לביתו, סייע אולג לנטליה להשמיד את הראיות מזירת הרצח. אלה כללו בגדים מגואלים בדם, נעליים, מגבת, מפתחות, סכין וטלפונים סלולריים. השניים יצאו למסע בראשון לציון והשליכו את הראיות בזו אחר זו.

אחרי הלוויית בני משפחת אושרנקו נמלטו דמיאן ונטליה והיו בקשר עם שלושת הנאשמים הזוטרים בפרשה באמצעות אתר אינטרנט. מריה והקטינה עדכנו אותם בפרסומים על הרצח ובעובדה שחוקרי משטרה נמצאים ליד ביתם. בעידוד אולג הציעו לדמיאן לברוח, ולאחר העדכון מחקו את ההודעות מהאתר. הטיעונים לעונשם של השלושה יישמעו באוקטובר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ