אולמרט בעדותו בבית המשפט: אורי מסר היה אחראי לקבלת הכספים מטלנסקי

"לא ידעתי על הקיזוז, לא ידעתי על הנאמנות, לא ידעתי על הקשרים בין טלנסקי למסר", אמר אולמרט בעדותו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניר חסון
ניר חסון

אולמרט הטיל הבוקר (שני) את האחריות העברות הכספים ממשה (מוריס) טלנסקי לקמפיין בשנות ה-90 על שותפו לשעבר אורי מסר. אולמרט התייחס בעדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים לכספים שקיבל טלנסקי בשנת בסוף שנות ה-90 ובתחילת שנות ה-2000.

ב-1997 העביר טלנסקי סכום של 40 אלף דולר ישירות לחשבונו של אולמרט בבנק הפועלים בירושלים. לטענת אולמרט, הכסף היה תרומה לכיסוי הוצאות משפטו בפרשת החשבוניות הכפולות והוא גייס אותו לאחר שקיבל לכך חוות דעת משפטית שמתירה זאת.

אולמרט במשפטו. תצלום: אוריה תדמור

מבדיקת חשבון הבנק לא עלה כי אולמרט משך את הכספים הללו לצורך הוצאות המשפט. אולם אולמרט טען כי הכסף הזה כיסה הוצאות קודמות שהיו לו על מימון עורכי הדין וייעוץ התקשורתי בתקופת המשפט. בתשובה לשאלה מדוע הוא קיבל את הכסף לחשבונו הפרטי אמר אולמרט: "ראיתי את זה כדרך לקבל כסף שיכסה את ההוצאה שכבר הוצאתי ולכן זה כבר נכנס לחשבוני ככיסוי על הכסף שכבר יצא מחשבוני". להערכת אולמרט הוצאות ההגנה המשפטית בתקופת המשפט בשנת 97' הגיעה לכמיליון דולר.

בהמשך עדותו התייחס אולמרט לכספים ששילם טלנסקי למימון מערכת הבחירות השנייה לעיריית ירושלים בשנת 1998. לאחר מערכת הבחירות נוצר חוב גדול בחשבון העמותה. אולמרט טען כי הוא לא עסק בכספי מערכת הבחירות וכי מי שניהל עבורו את נושא תקציב הקמפיין הוא עו"ד אורי מסר. "אני חיבבתי אותו מאוד", אמר אולמרט על מסר ותחילת שיתוף הפעולה שלהם בזמן הקמפיין לראשות עיריית ירושלים, "אני ממשיך לחבב אותו, אבל הוא לא היה מעורב אף פעם בפעילות הפוליטית. אני חושב שגם בדיעותיו הפוליטיות הוא לא היה מהמילייה הרוויזיוניסטי הבית"רי הליכודניקי החירותניקי שממנו אני בא".

"הוא אמר שראה את החוויה הקשה שעברה עלי במשפט של חשבוניות הליכוד", סיפר אולמרט והוסיף כי מסר אמר לו שחשוב שהוא ייבחר שוב לראשות העיר. "אתה עושה דברים טובים", ציטט אולמרט את מסר, "אני מאוד מעריך אותם, אני רוצה לשחרר אותך לחלוטין מכל ענייני הכספים של הקמפיין, אני אעסוק בזה אני לוקח אחריות מלאה על העניין, אתה תהיה רגוע ושליו ותדע שזה בידיים נאמנות".

לדברי אולמרט, מסר הקפיד שלא לערב אותו בעניינים הכספיים של הקמפיין והוא יצר בעצמו קשרים עם טלנסקי כדי לקבל ממנו כספים לערבות בעבור גירעון שנוצר בחשבון העמותה שהריצה את אולמרט. "האם הייתי מודע שיש גירעון, התשובה היא כן, האם הייתי מודע לכך שצריך למצוא דרך להקטין את הגירעון. התשובה היא כן. אבל לא ידעתי על הקיזוז, לא ידעתי על הנאמנות, לא ידעתי על הקשרים בין טלנסקי למסר", אמר אולמרט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ