הנער שדקר את פיליפ גלר נאשם בהריגה: "לא ניתן להוכיח את כוונת הקטילה"

על פי כתב האישום, השניים התקוטטו, וגלר בן ה-16 נעמד מחוץ לביתו של הדוקר עם אבן וקרא לו לצאת. הנאשם השיב באיומים ולבסוף דקר את חברו במפשעה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

כתב אישום בגין הריגת הנער פיליפ גלר בתחילת החודש הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד חברו, קטין בן 15. מהפרקליטות נמסר כי בשל העובדה שמדובר בדקירה אחת בלבד, במקום שפגיעה בו לא מספיקה בדרך כלל לגרימת מוות, הוחלט כי אין מספיק ראיות לכך שהנער התכוון לגרום למותו של גלר.

הנער נאשם גם בפציעה בנסיבות מחמירות בשל אירוע אחר, בו דקר את גלר בירכו, לפני כמה חודשים בבאר שבע.

הפרקליטות מסרה גם כי בניגוד לפרסומים בפרשה הנערים שהיו בזירת האירוע התקשרו למד"א להזעיק עזרה ועל כן הוחלט לא להגיש נגדם כתב אישום.

פינה לזכרו של פיליפ גלר בבית ספרו בבאר שבע. תצלום: אילן אסייג

על פי כתב האישום, בתחילת יוני התארחו גלר וחברים נוספים בביתו של הקטין ובשלב מסוים פרץ בין גלר לקטין ויכוח שהתפתח למאבק פיזי. השניים נאבקו גם בבית וגם בפארק סמוך, ובתום המאבק הסתגר הקטין בביתו ואילו גלר נעמד מחוץ לבית כשבידו אבן גדולה וקרא לקטין לצאת מהבית כמה פעמים. הנאשם צעק לגלר שיתרחק מהמקום, ואיים עליו שידקור אותו בסכין אם לא יעשה זאת, אך גלר נותר בחצר עם האבן בידו.

בשלב מסוים יצא הקטין אל גלר כשהוא אוחז בסכין, לפת את גלר והצמיד את הסכין לצווארו. הוא שב וקרא לו לעזוב את המקום, גלר אמר לו שהוא יוצא, אך אז הסתובב והטיח את האבן שהחזיק בפניו של הקטין ופצע אותו. אז, דקר הקטין את גלר באזור המפשעה דקירה שחדרה אל בטנו וגלר קרס על רצפת המרפסת ולבסוף מת.

בהודעה מפרקליטות מחוז דרום נמסר כי "כתב האישום הוגש בעבירת הריגה, לאחר שחומר הראיות אשר התקבל בפרקליטות נבדק ונבחן באופן יסודי. מחומר הראיות שנאסף על ידי המשטרה עולה כי לא ניתן להוכיח ברמה הנדרשת במשפט פלילי את כוונת הקטילה המיוחדת העומדת בבסיס עבירת הרצח. זאת, בהתחשב בכך שמדובר בדקירה אחת בלבד, שחדרה לתוך גופו של המנוח, בהתחשב בכך שמיקום הדקירה הינו במפשעה, אזור אשר הפגיעה בו אינה מובילה למוות כדבר מובן מאליו, ובהילקח בחשבון שאר הנסיבות של האירוע".

לגבי יתר הנערים שנכחו בזירת האירוע נמסר ממשרד המשפטים כי הוחלט לא להעמידם לדין לאחר שהתברר מחומר הראיות כי בניגוד לפרסומים בפרשה, מיד בסמוך לאירוע הדקירה התקשרו שלושה מהם למגן דוד אדום כדי להזעיק עזרה. בנוסף, נמסר מהפרקליטות כי במהלך האירוע ניסו הנערים להפריד בין הצדדים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ