הוארך מעצר פעילי ימין שהציתו רכב של קצין בפעולת "תג מחיר"

קבוצת פעילי ימין כבלה את עצמה אתמול בשרשראות לאתר הלוויינים שבעמק האלה, במחאה על סגירת קבר יוסף בשכם למתפללים יהודים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בית משפט השלום בירושלים האריך ביומיים את מעצרם של שלושה פעילי ימין בולטים שמתגוררים בהתנחלות יצהר שבלב השומרון. השלושה חשודים כי הציתו את רכבו של מפקד תחנת המשטרה בנימין, סגן-ניצב יורם אקוע, לפני שבועיים וחצי.

האירוע התרחש לאחר פינוי המאחז עלי עין. אקוע החנה את רכבו בצומת סמוך ויצא לפקד על הכוחות שפעלו במקום. כמה פורעים ניפצו את החלונות של הרכב והשליכו פנימה בקבוק תבערה, שהצית את הרכב.

עוד באותו היום נעצרו שלושת החשודים, יחד עם שני צעירים נוספים שעשו את דרכם חזרה מהמאחז לכיוון יצהר. העצורים שוחררו באותו יום, אך המשטרה החרימה מצלמות של אחד הצעירים שנעצרו, אלחנן גרונר, שתיעד את האירועים בעבור אתר "הקול היהודי". שלשום לפנות הבוקר באו כוחות משטרה ליצהר ועצרו שוב את שלושת החשודים. מעצרם הוארך על ידי בית משפט השלום ביומיים. השלושה מכחישים כל קשר למעשה.

דובר ההתנחלות יצהר מסר בתגובה כי "מבצעי המעצר ההזויים והמנופחים שהתקיימו לאחרונה מעידים כי גורמים במשטרת ישראל איבדו את העשתונות ומגחכים את עצמם לדעת. מוטב שיפנו את כל כוח האדם למיגור הפשיעה בנתניה, למשל".

מעצרם של שלושת החשודים בהצתה בא בהמשך למעצר פעילי ימין שהתבצע בשבוע שעבר; שלוש קטינות מירושלים ומבית שמש נעצרו בחשד להצתת רכב של פלסטיני בחברון, במקביל לאירועי יום הנכבה. בידי המשטרה תיעוד ממצלמות אבטחה צה"ליות של המעשה.

שתיים מהבנות שוחררו בתנאים מגבילים, ואילו אחת תשוחרר מחר. בהנחה שלמשטרה יש ראיות נגד העצורים מיצהר, מדובר בהצלחה של משטרת מחוז ש"י (שומרון ויהודה) לאחר שורה של כישלונות בטיפול באירועי "תג מחיר".

בתוך כך, פעילי ימין כבלו את עצמם אתמול בשרשראות לגדר של אתר הלוויינים בעמק האלה, במסגרת פעולות המחאה על סגירת קבר יוסף לכניסת מתפללים יהודים. לדברי הפעילים המתבצרים, הם מתכוונים לשבש את הכניסה למתקנים אסטרטגיים נוספים אם לא תאושר מחדש כניסת מתפללים לכניסת הקבר שבשכם.

נכון לאמש, בעקבות ההתבצרות של הפעילים במתחם הקבר בשתי הכניסות המאורגנות האחרונות, החליט אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, להפסיק את הכניסות המאורגנות לקבר. "הפעולה הערב היא הפעולה הראשונה בסדרת פעולות עד לפתיחת קבר יוסף ליהודים", נמסר מהפעילים, המכנים עצמם "גרעין שכם", "גם הכור בדימונה לא יהיה חסין עד לחזרתנו לשכם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ