אלמנתו של אריה קרפ: לא רק שהם לא מנעו את הרצח, הם השתתפו בו

הבוקר נפתח בבית משפט השלום שלב הטיעונים לעונש של 4 הנאשמים הזוטרים ברצח קרפ, שהורשעו באי מניעת פשע; אלמנת קרפ: התחננתי להזעיק עזרה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

"לא רק שהם לא מנעו את הרצח, הם השתתפו בו", כך העידה הבוקר (שלישי), שרה קרפ, אלמנתו של אריה קרפ, שנרצח בחוף תל ברוך, באוגוסט לפני כשנתיים. קרפ העידה במהלך שלב הדיון לטיעונים לעונשם של ארבעת הנאשמים הזוטרים בפרשת הרצח, שהורשעו באי מניעת פשע.

החיילת אור לוי מכפר סבא וחבריה פאדי ג'אבר, פואד מוסא ומחמוד עדס מג'לג'וליה, הורשעו לפני שלושה חודשים בבית משפט השלום בתל אביב באי מניעת פשע, מאחר שעמדו מנגד ולא התערבו בזמן שחבריהם הכו את קרפ. הארבעה זוכו מעבירת "לא תעמוד על דם רעך". הבוקר נפתחו שלב הטיעונים לעונשם.

השופט מרדכי פלד כתב בהכרעת דינם כי כתב האישום המתוקן, שבעובדותיו הודו הנאשמים, מגולל אירוע שהוא "התרחשות של אלימות קיצונית וחריגה בחומרתה", וכי "זיקתם של הנאשמים לאחרים הטילה עליהם חובה מוגברת של עשיית מעשה, באירוע מקומם זה". עם זאת, זיכה פלד את הארבעה מאי מילוי חובת ההצלה והושטת עזרה. הוא קבע כי מדובר באותה מסכת עובדתית ועל כן אין להאשימם בעבירה נוספת זו.

קרפ ובתה בבית המשפט; תצלום: מוטי קמחי

"היינו משפחה למופת, משפחה נורמטיבית, שתי בנות לומדות, בעלי היה גאה בהן, בסך הכל ישבנו על חוף הים. אם לרגע היו מונעים את הרצח בעלי היה איתנו", העידה הבוקר אלמנתו של קרפ בבית המשפט. "כל לילה התמונה עולה לי בחלום, שמונה אנשים שרצים אלינו".

קרפ סיפרה בעדותה על הקשיים של משפחתה להתמודד עם האסון שפקד אותה. "לבנותיי קשה שבכל מקום מזהים אותן, קשה להן להשלים עם מותו של אריק", סיפרה. בהתייחסה לארבעת הנאשמים אמרה "גם אם הם עמדו מהצד, יכלו לתת לי את הפלאפון כדי שאזעיק עזרה. הסתובבתי כמו חיה בג'ונגל, התחננתי שיתנו לי להזעיק עזרה. עם יד שבורה לא יכולתי לקום, אף אחד לא ניסה לעזור לי".

התביעה מבקשת מבית המשפט לגזור על הנאשמים עונשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנסות. לדברי התובע על בית המשפט "להתוות כללי התנהגות ולהעביר מסר הרתעתי נגד זלזול בחיי אדם ולפעול כעמוד האש לפני המחנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ