ארז אפרתי, מאבטחו לשעבר של הרמטכ"ל בדיון בעליון: חשבתי שהמתלוננת מחבלת

אפרתי, שהורשע בניסיון למעשה סדום ובגרימת חבלה של ממש, הביע צער וחרטה על המעשה ואמר כי "פעלתי בהתאם להכשרתי"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ארז אפרתי, מאבטחו לשעבר של הרמטכ"ל שהורשע בניסיון למעשה סדום, הביע צער וחרטה בדיון בערעורו על העונש בבית המשפט העליון. אפרתי, שנידון ל-8 שנות מאסר בפועל ושנתיים נוספות על תנאי, ביקש להפחית מעונשו בשל "נסיבות המקרה". לדבריו, הוא חשב שהמתלוננת היא מחבלת ופעל בהתאם להכשרתו. פרקליטות המדינה מתנגדת להפחתת העונש ווסבורה כי העונש מידתי ואין להקל בו.

אפרתי בבית המשפט. תצלום: מוטי קמחי

במהלך הערעור קם אפרתי וביקש להוסיף דברים שחווה באותו ערב לגבי "התקיפה של אותה בחורה מסכנה", לדבריו. "האדם האחרון שראה אותי ראה שאני הולך בלי כיוון, בלי סיבה, הכל חולף לי מול העיניים, הרגשתי דפיקות לב תוך כדי הליכה", תיאר. "חלפתי על פני דמות שחורה עם עיוות והרגשתי את הדופק בגרון כשהדמות הולכת לצדי. הדמות נכנסה לרכב ואני טס לאותה דמות, שולף את המפתחות מהסוויץ' כמו בתרגול צבאי עם פחד ותחושה של פחד, התנהגתי כאילו היא מחבל".

אפרתי הוסיף: "אני לוקח אחריות על הנזק ועל הכאב שגרמתי, אני חושב על זה כל יום. לפני 4-5 חודשים התחלתי טיפול פסיכולוגי כחלק מלקיחת האחריות. החיים שלי התהפכו ברגע".

דבריו של אפרתי עוררו מהומה באולם. השופט אדמונד לוי, ראש הרכב השופטים, אמר שאפרתי סיפר סיפור מעשה אותו לא סיפר במחוזי, וכי היה צריך לעשות זאת אז ולא בשלב הערעור. ביחס לחרטה והניסיון של אפרתי להבין וללמוד את שאירע אמר לו לוי, "אתה מנסה לבנות את חייך מחדש. יש מישהי שחייה נהרסו ושלא בטוח שיש לה מרפא ומזור".

אפרתי הורשע בתקיפה ובגרימת חבלה של ממש לאחר שתקף אשה בתום מסיבת הרווקים שלו בנובמבר שעבר ליד נמל תל אביב. בהסדר טיעון על פי הודאתו נגזר עליו קנס בסך 20 אלף שקלים ופיצוי בסך 150 אלף שקלים למתלוננת. העונש המקסימלי על עבירת ניסיון למעשה סדום הוא 16 שנות מאסר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ