ההגנה במשפטו של רה"מ לשעבר: מוריס טלנסקי השתמש בשמו של אהוד אולמרט כחלק ממעשה הונאה

ראש הממשלה לשעבר התבקש להשיב היום לאישום כי קיבל 15 אלף דולר במזומן מטלנסקי; פרקליטיו: טכנית זה בלתי אפשרי

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בדיון שנערך היום (חמישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים, התבקש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להתייחס לאישומים בפרשת איש העסקים מוריס טלנסקי.

מכתב האישום עולה כי בנובמבר 2005 פגש אולמרט את טלנסקי בניו-יורק. לטענת התביעה, טלנסקי מסר לו סכום של 15 אלף דולר במזומן. בעדותו טען טלנסקי כי הוא פגש את אולמרט במלון ורצה לתת לו צ'ק, אך אולמרט סירב לקבל את הצ'ק וביקש ממנו לגשת לסניף הבנק ולמשוך את הכסף במזומן.

הפרקליטות הציגה גם דף חשבון מסניף הבנק של טלנסקי, הסמוך למלון בו שהה אולמרט, ובו רישום על משיכת 15 אלף דולר באותו היום. ראיה נוספת של התביעה היתה רישום שיחות הטלפון של אולמרט. מהרישום עולה כי נרשמו חמש שיחות מחדרו של אולמרט לטלנסקי.

אולמרט ועורכי הדין אלי זוהר ומיכה פטמן. תצלום: אוליביה פיטוסי

מנגד, הציגה ההגנה מספר קשיים בטיעון של טלנסקי והפרקליטות. ראשית, טענו הסניגורים כי שעות ספורות לאחר משיכת 15,000 הדולרים הפקיד טלנסקי סכום של 10,000 דולר. שנית, טוענים בהגנה כי לוח הזמנים שעולה מן הראיות אינו אפשרי. השיחה האחרונה בין אולמרט לטלנסקי נערכה 24 דקות בלבד לפני משיכת הכסף. "כלומר אני נותן לו פקודה עזוב הכל ותגיע למלון", אומר אולמרט, "אפילו במסוק אי אפשר להגיע ממשרדי החברה בלונג איילנד למלון במנהטן ועוד להספיק להיפגש איתי ולרדת לבנק".

לגרסת ההגנה הוצאת הכסף על ידי טלנסקי היא חלק ממעשה מרמה מתוחכם כלפי חברת קולטק שבה הוא היה שותף. על פי גרסה זו טלנסקי השתמש בשמו של אולמרט כדי לטעון שהוא הוציא כספים בעבור החברה ומספר שבועות לאחר מכן הוא פנה לחברה כדי לבקש בחזרה את הסכום של 15,000 דולר שהוא שילם, כביכול, לאולמרט. שיחות הטלפון, לטענת ההגנה, נעשו כדי להודיע לטלנסקי על כך שהפגישה שתוכננה בינו לבין אולמרט מבוטלת. ברוב המקרים אולמרט התקשר אך לא הצליח לתפוס את טלנסקי. "חד משמעית לא פגשתי את מר טלנסקי באותם ימים ולא ביקשתי ממנו אגורה, לא ביקשתי ממנו הלוואה ולא קיבלתי ממנו הלוואה", אמר אולמרט.

"לא יתכן להיות שהוא נתן 15 אלף ד' ולא הוזמן לברית

עו"ד תל צור אמר בהפסקה לעיתונאים כי "הטענה שקיבל 15 אלף דולר במזומן הוכחשה על ידי אולמרט מהרגע הראשון והיא נסתרת בכל חומר החקירה. א. טלנסקי גם סותר את עצמו ובעדויות אחרות אמר שהוא לא מסר שום כסף. ב. יומני השיחות מראים שלא יכלה להתקיים פגישה באותו יום. ג. לא יעלה על הדעת שהוא נתן 15,000 דולר ולא יוזמן לברית של נכדו של אולמרט שהתקיימה למחרת. ד. לא יכול להיות שאף אחד לא חקר את העובדה שהוא החזיר אחר כך 10,000 דולד לחשבון. וגם התברר שיש טענות של השותפים של טלנסקי על כך שהוא מחייב אותם 15,000 דולר על כך שהוא סידר דרך אולמרט פגישה עם יצחק תשובה".

אולמרט גם נשאל לגבי טענה נוספת של טלנסקי על כך שהוא שלח לו מעטפה של חברת השליחויות פד-אקס מלאה במזומנים ללשכתו של אולמרט. אולמרט הכחיש את הטענה בתוקף ואמר כי בשום מקרה הוא בעצמו לא פתח מעטפות שנשלחו למשרד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ