20 שנות מאסר לצעירה שרצחה את חברתה ההרה

עדי בניטה הורשעה ברצח חברתה טלי אברמוביץ' בבני ברק ב-2008. "רצח אכזרי וחסר תכלית", כתבו השופטים

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) 20 שנות מאסר על עדי בניטה בת ה-26 מירושלים, שהורשעה ברצח חברתה טלי אברמוביץ' בדקירות סכין בבני ברק ב-2008. על פי ההרשעה, בניטה רצחה את חברתה זמן קצר לאחר שנודע לה כי היא נכנסה להריון.

בגזר הדין כתבו השופטים כי "במקרה שלפנינו ביצעה הנאשמת רצח אכזרי, חסר תכלית, כאשר קרבן העבירה היא לא אחרת מחברתה הטובה, שהיתה כבת 23 ביום מותה. מלבד חוסר ההיגיון וחוסר כל פשר ברצח נערה צעירה שכל עתידה היה לפניה, נגרמו שבר בלתי ניתן לאיחוי וכאב עמוק לבני משפחתה של קרבן העבירה, ובראשם אמה וסבתה".

"הנאשמת תקפה את המנוחה באכזריות רבה, כאשר היא נועצת סכין ארוכת להב באברים שונים בגופה, ותוך שהמנוחה מנסה לגונן על עצמה ולהציל את חייה, ללא הצלחה", כתבו עוד השופטים. "הנאשמת עזבה את הבית כאשר היא מותירה את המנוחה מתבוססת בדמה, ואף לא טרחה להזעיק את גורמי העזרה הרפואית, אשר אפשר שהיה עולה בידם להציל את חייה של המנוחה, שסבלה מאבדן דם - דבר אשר הביא עליה את מותה".

השופטת מרים סוקולוב חשבה בדעת מיעוט כי בשל ההפרעה הנפשים של בניטה יש לגזור עליה עונש קל יותר ולהסתפק ב-16 שנות מאסר. ואולם שני השופטים הנוספים בהרכב, אורי שהם ויהודית שבח, החליטו לגזור על בניטה 20 שנות מאסר.

מכתב האישום שהוגש נגדה עולה כי בניטה חשדה שאברמוביץ' החלה לקיים קשר עם ידיד קרוב שלה והיא הגיעה לדירתה ב-24 בדצמבר כדי להתעמת איתה על כך. סמוך לחצות היא עזבה את הדירה, אך חזרה אליה למחרת בשש בבוקר מצוידת בסכין. אמה של אברמוביץ' פתחה לה את הדלת והתירה לה להיכנס לדירה לאחר שבניטה סיפרה לה כי היא שכחה משהו בדירה. לאחר שהאם עזבה את הדירה, בניטה נכנסה אל חדרה של אברמוביץ' שישנה באותה עת. היא דקרה אותה בסכין בפניה, בצווארה, בבטנה ובזרועה. אברמוביץ' ניסתה להיאבק אך ללא הועיל. לפי כתב האישום בניטה עזבה את הנרצחת בדירה ולאחר מכן התקשרה למוקד המשטרה והתוודתה על מעשיה. על בגדיה נמצאו כתמי הדם של חברתה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ