תומר זרחין

לחרטתו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי, ולבקשת המחילה אותה הביע בפני המתלוננת שבה פגע אין כדי לגרוע מהנזק הנורא שנגרם לה ? כך קבעו היום (חמישי) שופטי בית המשפט העליון, שדחו את הערעור שהגיש אפרתי על גזר הדין ששלח אותו למאסר בן 8 שנים.

אפרתי הורשע בניסיון למעשה סדום ותקיפה הגורמת חבלה של ממש ונגזרו עליו 8 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס וכן הוא חוייב לפצות את המתלוננת בסכום של 150 אלף שקלים. אפרתי ערער על חומרת גזר הדין . אתמול, בדיון בערעור הוא טען כי חשב שהמתלוננת היא מחבלת, ופעל בהתאם להכשרה שקיבל. בנוסף הוא הביע צער על הפגיעה במתלוננת.

בקשת החרטה לא הועילה, אפרתי. תצלום: מוטי קמחי

המתלוננת אמרה היום עם דחיית ערעורו של אפרתי כי "זה רגע של הקלה עצומה. בית המשפט פסק את הנכון בעיניו ועשה צדק אמיתי. אני שמחה להשיאר את המשפט על כל רגעיו הקשים מאחוריי".

בדצמבר 2009 לאחר שחגג במסיבת הרווקים שלו, אפרתי תקף מינית צעירה שגרר מרכבה בחניון רידינג בתל אביב לעבר גדות הירקון. אפרתי קרע את בגדיה והיכה אותה עד עירפולה. בין היתר טען אפרתי כי בדמו היתה כמות גדולה של אלכוהול לפני האירוע.

בפסק הדין היום קבע השופט אדמונד לוי כי בדרך הילוכו של אפרתי עד אותו ערב לא נמצא פגם וכי מעלות רבות נזקפות לזכותו, אולם באותה שעה בה תקף את המתלוננת נחשף פן מסוכן ואכזר באישיותו.

"נדמה כי אין צורך בדמיון רב כדי לשער את רגעי האימה שחוותה, ולא יהא זה מופרז להניח שאלה ילוו אותה כצלקת בל-תימחה כל ימי חייה", כתב לוי והוסיף כי "לתוצאה קשה זו גרם אפרתי בפרץ יצרים חסר רסן, ואני סבור כי בנסיבות אלו, ונוכח הצורך לתת מענה הולם לחומרת האירוע והרתעת הרבים, לא מצאתי כי הוכחה בפנינו עילה לשנות מן העונש, ומכאן דעתי כי יש לדחות את הערעור".

השופטת עדנה ארבל הוסיפה כי העונש צריך לשמש גמול לחוטא, אך גם ובעיקר להרתיע את הרבים, ולהזהיר את כל מי שמאבד עצמו לדעת בשתייה הרסנית כי עליו לזכור שתוצאותיה של השתייה עשויות להיות גורליות.

עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נוגה, שמלווה את משפחת המתלוננת, מסרה אתמול כי בית המשפט התרשם לאורך כל הדרך מאמינות הנפגעת ונתן לכך חותמת סופית. "אין ספק שמדובר בהחלטה מבורכת המביאה לידי ביטוי את הראיות כולן ואת כל עוצמת המעשה המזעזע שביצע אפרתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ