ניסה להבריח ארצה יהלומים בשווי 2.5 מיליון שקל - ונתפס במכס

יהלומן ישראלי שחזר מחו"ל ניסה לעבור במסלול הירוק בנתב"ג מבלי להצהיר על היהלומים. בשבוע שעבר סוכל ניסיון להבריח 2,000 כדורי ויאגרה מזויפים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

יהלומן ישראלי נתפס בסוף השבוע בנתב"ג, כשניסה להבריח ארצה יהלומים בשווי 2.5 מיליון שקל. ל"הארץ" נודע כי הוא יובא מחר (ראשון) לבית המשפט.

האיש נעצר על ידי אנשי יחידת המכס של נתב"ג, בראשותו של רפי גבאי, כשחזר מחו"ל וניסה לעבור במסלול הירוק, מבלי להצהיר על הטובין כחוק. היהלומים נמצאו בחיפוש בכליו.

בנוסף, בשבוע שעבר נתפס בנתב"ג מנהל לשעבר של גן לילדי עובדים זרים בתל אביב, תושב ישראל מהודו הנמצא בתהליכי גיור, כאשר ניסה להבריח לישראל 2,000 כדורי ויאגרה מזויפים בשווי כ-50 אלף שקל.

החשוד בהברחה, א' בן ה-51, עלה ארצה לפני כמה שנים מהודו והחל בהליך גיור. הוא פתח גן לילדי עובדים זרים בדרום תל אביב, אולם לאחר כמה תקריות שבהן תצפתה משטרת ההגירה על הגן ועצרה את הורי הילדים, הוא החליט לסגור את גן הילדים מחוסר כדאיות כלכלית.

הוא הפסיד כ-60 אלף שקל, ולכן החליט לנסוע להודו, כדי למכור את ביתו. אלא שהסכום שקיבל לא כיסה את ההפסד והוא החליט להביא ארצה 2,000 כדורי ויאגרה מזויפים. הוא קנה כל אחד מהם ב-20 סנט וחשב למכרם כאן ב-20 שקלים לכדור אחד.

כאשר הגיע ארצה, עבר עם מזוודתו במסלול הירוק ועורר את חשדם של המוכסים. בבדיקה במזוודותו התגלו כדורי הוויאגרה המזופיים. לרכישת כדורי ויאגרה בבתי המרקחת החוקיים נדרש אישור רופא וכמו כן נדרש עליהם תשלום מסים. הכדורים המזויפים עלולים לסכן חיי אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ