משרד המשפטים: איש אינו פטור מחובת ההתייצבות לחקירת משטרה

בהודעה חריפה יצאו היום אנשי משרד המשפטים להגנתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד ניצן: "נסיונות לצבוע מלאכה הגונה בצבעים פוליטיים"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אנשי משרד המשפטים יצאו היום (שלישי) להגנתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בשל ההשתלחויות נגדו על רקע פרשת מעצרו של הרב דב ליאור.

הם גינו את "ההשתלחויות האישיות משולחות הרסן" ביממה האחרונה נגד ניצן. "יש להצטער על הנסיונות החוזרים ונשנים לצבוע בצבעים פוליטיים פסולים את מלאכתו של עובד ציבור הגון, מסור ונאמן דוגמת עו"ד ניצן", נכתב בהודעה מטעם משרד המשפטים.

אתמול ניסו שני פעילי ימין לפרוץ לביתו של עו"ד ניצן, שאינו נמצא ימים אלה בישראל. השניים נעצרו. בחודשים האחרונים מאובטח ניצן על ידי מאבטח אישי בגלל איומים מצד אנשי ימין, ששיאם בסרטון שהופץ באינטרנט ואשר קרא לרצוח אותו.

בהודעת המשרד שפורמסה היום צוין עוד כי צו המעצר נגד הרב ליאור הוצא זה מכבר בידיעתם ואישורם של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וצמרת הפרקליטות, בעקבות סירובו של הרב להתייצב לחקירה.

סקר הארץ: האם היה צריך לעצור את הרב דב ליאור?

"במדינת חוק, בה נחקרו במשטרה נשיא מדינה, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת, חכמי דת ואישי ציבור בכירים, אין איש מעל לחוק ואין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה", נכתב בהודעה. אנשי המשרד הדגישו כי מזה זמן התקיימו מגעים בין אנשי המשרד לבין גורמים המקורבים לרב, במטרה לאפשר לרב להתייצב בצורה מכובדת ושקטה. אולם, לדברי ההודעה, "נסיונות אלה נענו בשלילה, ועל כן לא היה מנוס מלהוציא את צו המעצר".

הרב ליאור ותומכיו אתמול; תצלום: אוליביה פיטוסי

"היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מגנים את ההשתלחויות האישיות שלוחות הרסן המושמעות נגד המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, המופקד מתוקף תפקידו על ריכוז תחום העבירות המשיקות לחופש הביטוי, כגון הסתה לאלימות ולגזענות, יהא מקור העבירות אשר יהא", נכתב בהודעת המשרד.

מוקדם יותר היום, תקפה יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שלא הביע תמיכה פומבית באנשי משרד המשפטים. "נתניהו, איך אתה לא מגן על הפקידים במשרד המשפטים שפועלים להגן על החוק במדינה, ובחוץ יש הסתה קשה נגדם?", שאלה לבני בעצרת הסוכנות היהודית, שנערכה בירושלים. לבני נשאה דברים אחרי ראש הממשלה, והביעה את מחאתה על כך שלא התייחס למעצרו של הרב ליאור.

"אני גם לא אוהבת לראות ראש ממשלה בחקירה ונשיא שהולך לכלא, אבל מדינת ישראל חייבת לשמור על עצמה כמדינת חוק שבה כולם שווים בפני החוק", אמרה היום לבני, והוסיפה: "שתיקת ראש הממשלה בעת הזו בלתי מתקבלת על הדעת. אני מצפה ממנו ומכל אחד מאיתנו מימין ומשמאל לצאת נגד הסתה כזו ולהבהיר שמדינת ישראל היא מדינת חוק וכולם, כולל הרבנים, כפופים לחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ