חיים לוינסון

"זו עלילה שאין לה יסוד", כך אמר הרב דב ליאור בהתבטאות ראשונה לאחר שנעצר אתמול. הרב ליאור כינס היום (רביעי) קבוצה מתלמידיו לשיעור מצולם, ובו דיבר על מעצרו. "תיקחו רימונים ורובים ותכנסו לשכם ותעשו שם כאסח. אני אמרתי פעם דבר כזה? אני אף פעם לא אמרתי דבר כזה. אז לכן כל הדיבורים על אלימות זו המצאה ועלילה - אז אתם רוצים שאני אשתף פעולה?", אמר.

הרב אמר עוד כי "אני חושב שזה היה מארב מתוכנן. אני לא יודע איך הם ידעו שאני אמור לנסוע לירושלים. זה כמו הבולשביקים, אולי הם למדו מהק.ג.ב". לדבריו, "יש לנו מחויבויות כלפי האנושות כולה, לרומם אותה. עם ישראל אף פעם לא הולך להשתלט על עם אחר ולא לגזול ארץ של מישהו אחר".

הרב ליאור מתוך השיעור המצולם.

"הספר 'תורת המלך' דן בנושא של בירור הלכתי", הוסיף הרב ליאור, "בייחוד ביחס לגוי בזמן מלחמה. הספר עוסק בסוגיה האם יש בעיה לפגוע במה שנקרא אוכלוסיה אזרחית... בזמן מלחמה, על פי התורה, אין בעיה לפגוע בצד האויב גם אם אתה יודע שבזמן הפגיעה ייפגעו חפים מפשע".

"זה לא טוב גם בזמן מלחמה, אבל אין מה לעשות, זאת המציאות. צה"ל לעולם לא יפגע באזרחים סתם". על הטענות שהספר מעודד אלימות אמר: "שיגידו לי איפה אני התססתי לאלימות, שיגידו לי מה אני עשיתי, איפה אני דיברתי".

מוקדם יותר הערב התייחס בראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו למעצרו של הרב ליאור. בתגובה קצרה ולקונית מסר נתניהו כי "ישראל היא מדינת חוק", וכי "החוק מחייב וחל על כולם. אני קורא לכל אזרחי ישראל לשמור עליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ