משה קצב הגיש לעליון את עיקרי נימוקיו לערעור על עונשו

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

"משה קצב נכנס ביומו הראשון למשפט כשאות קין של אנס ועבריין מין סדרתי מוטבע על מצחו" - כך כתבו אתמול פרקליטיו של הנשיא לשעבר, משה קצב, שהורשע בשורה של עבירת מין ובראשן אונס. בעקבות זאת נגזר עליו עונש של שבע שנות מאסר. אתמול הגישו פרקליטי קצב את עיקרי הטיעון לקראת הדיונים בערעור של הנשיאנ לשעבר על ההרשעה והעונש, שיתקיימו בחודש אוגוסט.

בטענות שהעלו סנגוריו של קצב - עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר, אבי לביא ומיקי חובה - נאמר שהתמונה העולה ממכלול הראיות שהוצגו לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שהרשיע את קצב באינוסה של א', שעבדה תחתיו במשרד התירות, אינה תמונה של אינוס. לטענתם, בית המשפט המחוזי פטר את עצמו מלדון באפשרות שעלתה מהראיות, ולפיה התקיימו בין קצב לא' ממשרד התיירות יחסים רומנטיים בהסכמה, או בניצול יחסי מרות. וזאת, רק משום שקצב הכחיש קיומו של קשר רומנטי בינו לבין א'.

סנגורי קצב גם מדברים על "תמיהה" העולה למקרא עמדת שופטי בית המשפט המחוזי, ולפיה השופטים לא קראו ולו גזיר עיתון אחד, מתוך אלפי גזרי העיתונים שנמסרו לעיונם במהלך המשפט, לפני הליך ההוכחות בתיק. הסנגורים שואלים, האם היה בית המשפט מנותק מהעולם ומהציבור, ומתהדר בניקיון הדעת והמידה השיפוטית, אלמלא היו הם מציגים את קטעי העיתונים לבית המשפט.

עוד ציינו הפרקליטים את הקשיים הראייתיים של הפרקליטות בתיק, כפי שהובאו בתגובת הפרקליטות לעתירות שהוגשו לבג"ץ, נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, להשיג הסדר טיעון מקל עם קצב.

פרק נפרד הקדישו הסנגורים לטענה שהפרקליטות מזמנת עדות לפני שהן מוסרות את עדותן בבית המשפט, לצורכי רענון גרסותיהן.

לטענת הסנגורים, השיטה מסייעת לעדות לשחזר את עדויותיהן במשטרה, לגרום לשינוי בגרסותיהן ולהזכיר להן פרטים ואירועים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ