שר המשפטים יעקב נאמן על התקרית שבה גודף בזמן תפילה: חילול שם שמיים

"התפרעויות חמורות מעין אלו לא תמנענה ממערכת המשפט להמשיך ולפעול", אמר שר המשפטים שספג קריאות גנאי במערכת המכפלה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

שר המשפטים יעקב נאמן הגיב הערב (חמישי) לקריאות הגנאי והגידופים שספג הבוקר במערכת המכפלה ופרסם הודעה שלפיה הוא היה מזועזע מחילול שם שמיים ברבים. על פי הודעתו, המגדפים גרמו להפסקת התפילה ולא שעו לבקשות המתפללים להמשיך בה. "התפרעויות חמורות מעין אלה", נמסר מטעמו של נאמן, "לא תמנענה ממערכת המשפט והצדק בישראל להמשיך ולפעול ללא משוא פנים".

שר המשפטים שבא להתפלל במערת המכפלה בחברון, הותקף הבוקר מילולית בידי פעילי ימין שמחו על מעצר רבה של קרית ארבע דב ליאור. השר לא נפגע, אך עזב את המקום.

נאמן, היום בירושלים. תצלום: אמיל סלמן

המתקפה האישית של גורמי ימין נגד אנשי מערכת המשפט, שהתחזקה בגלל חקירתו של הרב דב ליאור, אינה מכוונת רק לעבר נאמן. המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, ספג עד כה את מרבית האש. כך לדוגמה, יו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה) אמר בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו", כי האחראים למעצר ליאור "ייזכרו לדיראון עולם" והוסיף כי "נתניהו נושא באחריות אישית, ואם הוא ראש הממשלה - שיפטר מחר את שי ניצן, האיש הזה שיחד עם פרקליטים נוספים, מתעמר בנו ללא הפסק וגורם צרות צרורות". במקביל, פורסמה מודעה נגד ניצן, שבה מוצגת תמונתו ומתחתיה הכיתוב "אויב התורה".

איגוד פרקליטי המדינה קרא היום לנאמן לגנות באופן מיידי את ההתקפה על ניצן. "אין להעלות על הדעת מצב בו חברי בית המחוקקים מבקשים להלך אימים באופן אישי על אחד מחברי מערכת אכיפת החוק ועל העובדים הכפופים לו", כתב לנאמן יו"ר האיגוד. "נזכיר כי אין זו הפעם הראשונה בה ניצן נתון למתקפות אישיות על רקע ביצוע תפקידו ואף פורסם סרט הקורא להירצחו. אנו מצפים ממך להוקיע בקולך שלך באופן מיידי את המתקפה המסוכנת הזאת ולצאת בקריאה ברורה שלמהלכים כאלה אין מקום בדמוקרטיה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ