פרקליטי המדינה לשר המשפטים נאמן: גנה את מתקפת הימין על שי ניצן

יו"ר ארגון הפרקליטים כתב לשר כי "אין להעלות על הדעת מצב שבו חברי בית המחוקקים מבקשים להלך אימים על אחד מחברי מערכת אכיפת החוק"

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ארגון פרקליטי המדינה מבקש משר המשפטים יעקב נאמן להוקיע בקולו, באופן מיידי, את המתקפה של גורמים בימין נגד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. במכתב יוצא דופן שכתב היום (חמישי) בצהריים יו"ר הארגון עו"ד בועז גולדברג, הוא מבקש מנאמן להוקיע את המתקפה המסוכנות על רקע אישי, שמגיעה בעקבות שורת ההחלטות שקיבל ניצן בנוגע לפתיחת החקירה נגד הרב דב ליאור ורבנים נוספים שנתנו הסכמה לספר תורת המלך.

ארגון פרקליטי המדינה מאגד מעל 800 פרקליטים העובדים במשרד המשפטים.

הפגנה נגד ניצן בירושלים במאי. תצלום: אמיל סלמן

"בימים האחרונים שמענו קולות של חברי כנסת ואנשי ציבור הקוראים 'לפזר' את הצוות שבראשו עומד ניצן, זאת על רקע מעצרו המתוקשר של הרב ליאור", כתב גולדברג. "מדובר באירוע חמור לכל מי שקיומה של מדינת חוק יקר ללבו. אין להעלות על הדעת מצב בו חברי בית המחוקקים מבקשים להלך אימים באופן אישי על אחד מחברי מערכת אכיפת החוק ועל העובדים הכפופים לו.

"נזכיר כי אין זו הפעם הראשונה בה ניצן נתון למתקפות אישיות על רקע ביצוע תפקידו ואף פורסם סרט הקורא להירצחו. אנו מצפים ממך להוקיע בקולך שלך באופן מיידי את המתקפה המסוכנת הזאת ולצאת בקריאה ברורה שלמהלכים כאלה אין מקום בדמוקרטיה הישראלית".

בין האישים שיצאו למתקפה, יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ (כצל'ה). בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו", אמר כי האחראים למעצר ליאור "ייזכרו לדיראון עולם" והוסיף כי "נתניהו נושא באחריות אישית, ואם הוא ראש הממשלה - שיפטר מחר את שי ניצן, האיש הזה שיחד עם פרקליטים נוספים, מתעמר בנו ללא הפסק וגורם צרות צרורות". במקביל, פורסמה מודעה נגד ניצן, שבה מוצגת תמונתו ומתחתיה הכיתוב "אויב התורה".

הבוקר דווח בגלי צה"ל כי שר המשפטים נאמן הותקף מילולית בידי פעילי ימין שמחו על מעצר הרב ליאור, בעת שבא להתפלל במערת המכפלה בחברון. השר לא נפגע, אך עזב את המקום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ