יניב קובוביץ
ג'קי חורי
יניב קובוביץ
ג'קי חורי

חוקרי המשטרה באו אתמול בצהריים לבית החולים לגליל המערבי בנהריה וגבו את עדותו של אלדד חדד על המקרה שאירע יום לפני כן ובו נפצע בינוני עד קשה מירי. ביחידה זימנו לחקירה כמה חשודים, רובם מוכרים כמי שמקורבים לעבריין מיכאל מור. עם זאת, מהמשטרה לא דווח על מעצר חשודים. גם החשוד שנעצר שלשום לקראת חצות שוחרר למעצר בית של שלושה ימים. מדובר בתושב נהריה, בן 28, הנחשב כמקורב למור.

סנגוריו של החשוד, יהלי שפרלינג ודורון נוי, אמרו ל"הארץ" כי לקוחם הציג אליבי והוכיח כי היה במקום אחר בזמן האירוע. עוד מסרו שני עורכי הדין, שמייצגים גם את מור, כי הוא מכחיש בתוקף כל מעורבות באירוע.

חדד עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ, לאחר שעבר סדרה של ניתוחים והוא צפוי לעבור ניתוחים נוספים בתקופה הקרובה. מנהל המחלקה, הד"ר ניקולא מחול, הגדיר את מצבו אתמול כבינוני. להערכתו ישהה במחלקה עוד יום או יומיים ולאחר מכן יועבר למחלקה האורתופדית. הרופא אמר כי לחדד "היה מזל" שלא נפגע קשה יותר או נהרג לנוכח מספר הכדורים שנורו בו. עיקר הפגיעה הוא בגפיים התחתונות ובמרפק.

בני משפחתו של חדד שוהים כל העת ליד מיטתו. הם סירבו לענות על שאלות. "תפנו שאלות למשטרה", אמרו.

שלשום לקראת חצות גם באו לבית החולים שלושת השוטרים שהיו עם חדד בכלא, במה שכונה פרשת ארבעת השוטרים הנוקמים ונפגשו אתו לזמן ממושך. מדובר בשוטרים לשעבר יניב עשור, רמי מוסא ויוסי לוי. גם אתמול חזר מוסא למחלקה ושהה ליד מיטתו של חדד. "ההרגשה נוראה. אני מקווה שאלדד יחלים מהר מאוד. אני גם מקווה שהמשטרה תעשה את העבודה כמו שצריך ותעצור את מי שביצע את הירי".

אתמול הוחלט להגביר את האבטחה סביב ארבעת השוטרים ובני משפחותיהם ובין היתר להצמיד מאבטח לכל אחד, נוסף לסל האבטחה הקיים, הכולל זקיף בפתח הבית. ארבעת השוטרים מכחישים בתוקף דיווחים שלפיהם הם ביקשו לפני האירוע להקל בתנאי האבטחה. הארבעה גם קבלו על העובדה שהמשטרה החרימה את נשקם האישי. חדד אמר לבני משפחתו כי אם היה לו נשק, הוא היה מגיב בעת הירי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ