הרב אלעזר אבוחצירא נרצח בדקירות בבאר שבע

הרב אלעזר אבוחצירא, נכדו של הבאבא סאלי, נדקר בעת שערך קבלת קהל בישיבה שלו בב"ש. מעצרו של החשוד, אשר דהאן מאלעד, הוארך בשבועיים

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

הרב אלעזר אבוחצירא, נכדו של הבאבא סאלי, נדקר למוות הלילה (שישי) בעת שערך קבלת קהל בישיבה סמוך לביתו בבאר שבע. המשטרה עצרה את החשוד בביצוע המעשה, אשר דהאן, בן 42, תושב העיר החרדית אלעד.

דהאן הודה במעשה בחקירתו וסיפר כי תקף את הרב כיוון שזה לא הצליח לפתור בעיות שהיו לו בזוגיות. עורך דינו סיפר כי דהאן לא התכוון לגרום למותו של הרב. כמו כן אמר דהאן כי איש לא ידע על כוונתו לעשות כן.

מעצרו של דהאן הוארך בשבועיים והוא יופנה לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית מהפסיכיאטר המחוזי.

החשוד ברצח בהארכת מעצרו הבוקר בבית המשפט בבאר שבע. תצלום: אילן אסייג

מסע הלוויה של הרב אבוחצירא יצא מבאר שבע אל ישיבת פורת יוסף בשכונת מאה שערים בירושלים שם ינשאו הספדים. בשעות הצהריים המוקדמות הוא צפוי להיטמן בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים, ליד קברו של אביו.

לאחר חצות התקבל במשטרה דיווח על פציעתו של הרב בישיבה הסמוכה לביתו. צוותי מד"א שהגיעו למקום פינו אותו לבית החולים סורוקה בעיר ושם הוא מת מפצעיו.

מקורבים לרב מסרו כי החשוד ברצח נהג להגיע לעתים תכופות כדי לקבל ברכה וייעוץ מהרב אבוחצירא. על פי התיאורים, נכנס החשוד לחדרו של הרב כשהוא נושא סכין, ודקר אותו מספר פעמים בחזהו. "אנחנו לא יודעים מה עבר לו בראש", אמרו.

ההתגודדות סמוך לביתו של הרב, הלילה בבאר שבע. תצלום: אלי הרשקוביץ

הרב אלעזר אבוחצירא, בן 70, נחשב לאחד מגדולי המקובלים בארץ ובעולם. עם היוודע הבשורה על מותו התגודדו מאות בני אדם סמוך לביתו ומיררו בבכי. גם שר הפנים אלי ישי הגיע למקום והביע את צערו העמוק: "זו אבידה גדולה. כולנו מזועזעים".

"הרב היה צדיק, מדובר באבידה גדולה", כך אמר חבר מועצת העיר יעקב אוחיון. "אנחנו מזועזעים. עם ישראל הפסיד את אחד מעמודי התווך שלו. הרב נרצח בשעה שנתן ייעוץ והדרכה לאנשים הזקוקים לעזרתו. יש לו אלפי חסידים ומדובר באחד מגדולי הרבנים בעולם".

רבים מחשיבים את הרב אבוחצירא כממשיך דרכו של הבאבא סאלי. אף על פי כן היה הרב עצמאי ובעל חצר משלו בבאר שבע. את הרב אפף אותו מיסתורין, בין השאר בגלל שהיה אדם סגפן שנהג לכסות את פניו. בין ביתו לבין הישיבה בה לימד נחפרה מנהרה תת-קרקעית כדי שיוכל לעבור בה מבלי להיחשף וכך לשמור על צניעותו.

אביו היה הבאבא מאיר, בנו של הבאבא סאלי, שנפטר ב-1983. לבאבא אלעזר ארבעה אחים רבנים, כשהבולטים מביניהם הם רבי יקותיאל אבוחצירא ורבי דוד אבוחצירא. לרב עצמו היו שבעה ילדים - חמישה בנים ושתי בנות.

זירת הרצח, הלילה בבאר שבע. תצלום: אלי הרשקוביץ

חסידיו של הרב סיפרו אמש: "מדובר באחד מהרבנים הגדולים ביותר שהיו בדורנו. הרב תמיד אהב לעזור לאנשים ולקבל קהל ולכוון את המבקשים את ייעוצו. מדובר באדם מלא בקדושה וטהרה. כשאביו נפטר, כך מספרים, עלו אל הבאבא סאלי ושאלו אותו איפה לקבור את בנו ואז הוא שלח אותם לרב אלעזר. מכאן רואים את הערכתו של הבאבא סאלי לנכדו".

בהודעת האבל של מפלגת ש"ס נכתב: "קשה מיתתן של צדיקים כשריפת בית אלוקינו. תנועת ש"ס כואבת ומתאבלת יחד עם כל עם ישראל על האבידה הגדולה של הצדיק הקדוש, רבי אלעזר זצוק"ל, לבית משפחת אבוחצירה. זהו יום קשה וכואב לעם ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ