ראש עיריית טבריה זוהר עובד מואשם בהגבלת הכנסות ורישום כוזב במסמכי תאגיד

כתב האישום נגד זוהר עובד מבוסס על עבירות שנעשו, לכאורה, במהלך הבחירות המקומיות ב-2003

אלי אשכנזי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אלי אשכנזי

בבית משפט השלום בנצרת הוגש הבוקר (שלישי) כתב אישום נגד ראש עיריית טבריה זוהר עובד, בגין הגבלת הכנסות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

העבירות בוצעו במהלך הבחירות המקומיות לראשות עיריית טבריה בשנת 2003, בהן ניצח עובד, ובמהלך החקירה אף המליצה יאח"ה כי יוגש גם כתב אישום בסעיף של שוחד בחירות, אולם הפרקליטות החליטה לא להכליל סעיף זה במסגרת האישום.

על פי כתב האישום, אותו הגיש עו"ד מורן מרגלית מפרקליטות מחוז צפון, עולה כי במטרה לזכות בבחירות, הוציא עובד מכיסו שלא כדין סכומי כסף גדולים מאוד, העולים על מגבלת הסכומים המירביים הקבועים בחוק, באמצעותם מימן את מסע הבחירות של רשימתו וכן את מסעות הבחירות של 3 רשימות נוספות.

"באמצעות הכספים הרבים שהעביר הנאשם לסיעתו", נכתב בכתב האישום, "ובהמשך גם לסיעות האחרות, פגע הנאשם בערך השוויון בבחירות, העומד כאמור בבסיס חוקי הבחירות".

"במרמה ותוך יצירת מצג שווא כוזב"

על פי כתב האישום, עובד הוציא מכספו האישי 2 מליון שקלים למימון מסע הבחירות שלו ושל הרשימות האחרות. את הוצאות מסע הבחירות של הרשימה שלו, "מהפך", הוא מימן בסכום של כמיליון שקל, בעוד חוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות) אוסר על קבלת תרומה, שלא מתאגיד, העולה על 5,000 שקלים מאת אדם ובני ביתו הסמוכים על שולחנו.

על פי כתב האישום, "במסגרת הרישומים הפיננסיים של הרשימה בראשה עמד ועל מנת להסתיר את קבלת הפרטים בדבר אותה תרומה, דיווח למבקר המדינה, במרמה ותוך יצירת מצג שווא כוזב, כי מדובר כביכול בהלוואה ושיש בכוונתם לפעול להחזרתה".

בנוגע למימון הרשימות האחרות, מפורט בכתב האישום היקף התמיכה בהן. לרשימה בשם "ק.ש.ת.", לדוגמא, מימן עובד הקמה, שכירה ותפעול של מטה בחירות בעיר, כלי רכב שכורים, הוצאות דלק, שילוט ופרסום, שירותי הנהלת חשבונות, שירותי ראיית חשבון, לרבות הגשת דו"חות למבקר המדינה, תשלום לפעילים במטה, הדפסת פתקי הצבעה, מזון ושירותי טלפון.

עובד, בן למשפחה ותיקה בטבריה, היה בעבר קבלן ואיש עסקים. בבחירות לראשות העיר, שנערכו בחודש אוקטובר 2003, התמודד לראשות העיר מטעם סיעה עצמאית בשם "המהפך" מול מועמד הליכוד, יוסי בן-דוד. עובד צלח את אחוז החסימה בכאחוז אחד, שהיו אז כ-170 קולות. על פי הטענות שהעלו אז אנשי הליכוד, מימון 3 הרשימות נועד למשוך קולות מצביעים ממועמד "הליכוד" לראשות העיר.

בעקבות כתב האישום, מסר עובד בתגובה כי "מתוך אמונה בצדקת דרכי ומתוך אחריות ואהבתי לעיר ולתושביה, בכוונתי להמשיך ביתר שאת ועוצמה להנהיג ולפתח את טבריה".

פעילי הליכוד בטבריה אמרו היום כי "סוף סוף יוצאת האמת לאור, מעט מדי ומאוחר מדי. הבחירות נגנבו מידינו. מי זוכר היום שלולא התמיכה באותן 3 רשימות היינו מנצחים?"

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ