תומר זרחין

הבוקר בעשר וחצי תתקיים משמרת מחאה מול משרד הפנים בירושלים, בדרישה משר הפנים אלי ישי לפעול להבאת ילדיו הביולוגיים של דן גולדברג, איתי ולירון, מהודו לישראל, עד שיסתיים הבירור המשפטי. המפגינים ידרשו מישי להנפיק מיד אשרת שהייה זמנית שתאפשר להטיס לישראל את התאומים, שנולדו באמצעות אם פונדקאית בהודו.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי זה כחודשיים, מאז נולדו התאומים, ממתין גולדברג לצו שיפוטי שיאפשר לערוך לו ולילדיו בדיקת רקמות בישראל. תוצאות הבדיקות הן תנאי להענקת אזרחות לילדים עוד כשהם בחו"ל.

בקשה למתן הצו נדחתה על ידי שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, פיליפ מרכוס, בטענה כי אין לו סמכות לתת צו מסוג זה. יצוין כי בשנים האחרונות ניתנו כעניין של מה בכך עשרות צווים דומים על ידי שופטי בתי משפט לענייני משפחה.

ערעור שהוגש בחודש שעבר על החלטתו של מרכוס התקבל, אולם התיק הוחזר לבית המשפט כדי שידון מחדש בבקשה, לאחר שימונה אפוטרופוס שידאג לאינטרסים של הקטינים. משמעות ההחלטה היא עיכוב נוסף בהבאת התאומים, שממתינים במלון במומבאי ללא מעמד חוקי, ללא ביטוח וללא טיפול והשגחה רפואיים.

את מאבקו המשפטי והציבורי של גולדברג מלווה עו"ד אירית רוזנבלום, מנכ"לית ארגון משפחה חדשה, שגם פנתה אתמול לשר החינוך גדעון סער בבקשת סיוע דחופה.

במכתב שיוגש היום לישי שעליו חתום דן גולדברג נכתב: "אני פונה ללבך ולמצפונך, אני בטוח שלא תוכל לעבור לסדר היום בזמן שחיי ילדיי נתונים בסכנה, בשעה שהפתרון והיכולת לחלצם מצויים בידיך. הנני אזרח שומר חוק, חייל קרבי אשר שירת במלחמות ישראל וסיכן נפשו בשירות מבצעי ועדיין מתנדב במילואים. עכשיו הגיע תור המדינה לתת בחזרה".

שר הרווחה, יצחק הרצוג, מסר אתמול ל"הארץ" כי הוא תומך בבקשה ובתהליך ויעשה הכל כדי להאיצם. "אנחנו מודעים לדחיפות הבקשה ומתן הצו בהקדם", מסר הרצוג. "מיד עם הגשת הבקשה למינוי אפוטרופוס לקטינים, תוגש עמדת הייעוץ המשפטי של משרד הרווחה לפרקליטות המדינה, במטרה לאפשר קבלת עמדת האפוטרופוס במהירות האפשרית ואישור הבדיקה".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), ממארגני ההפגנה, אמר אתמול כי "פרשת התינוקות התקועים בהודו היא עוול נורא, מפגן של אטימות ושרירות לב, עם רמז עבה לדעות קדומות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ