עו"ד מסר יתבע את עד המדינה בפרשת הולילנד "בשל שקריו"

פרקליטו של מסר מכין בימים אלה תביעת נזיקין. "הטענות של עד המדינה שעו"ד מסר הוא זה שתיווך במתן שוחד לאהוד אולמרט הן מופרכות. בעקבות מעצרו, נגרמו לו נזק אישי וכלכלי", טען הפרקליט

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גידי וייץ
גידי וייץ

עו"ד אורי מסר מתכוון להגיש בקרוב תביעת נזיקין נגד עד המדינה בפרשת פרויקט הולילנד בירושלים, בטענה כי העד מסר למשטרה פרטים שקריים עליו וסיבך אותו בחקירה משטרתית.

פרקליטו של מסר, עו"ד יוסי ארנון, שמכין את התביעה בימים אלה, אמר אתמול כי "אנחנו משוכנעים שעד המדינה שיקר בעניין מעורבותו של מסר בפרויקט הולילנד. למסר לא היתה כל מעורבות פסולה בפרויקט, והטענה שהוא תיווך לשוחד באותה פרשה היא מופרכת. לעו"ד מסר נגרם נזק אישי וכלכלי כבד בעקבות מעצרו".

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) עצרה את עו"ד מסר לפני כמה שבועות, בחשד כי תיווך לשוחד בכמה פרשות, בהן פרשת הולילנד. עו"ד מסר חשוד, בין היתר, כי העביר לכאורה בתיווך סכומי כסף נכבדים לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בהיותו ראש עיריית ירושלים, בתמורה לקידום הקמת פרויקט הנדל"ן הולילנד בירושלים ופרויקטים אחרים. עו"ד מסר הכחיש לחלוטין את כל החשדות נגדו, ובעיקר יצא קצפו על אזכור שמו כמעורב לכאורה בפרשת הולילנד.

עו"ד מסר שהה במעצר מלא כמה ימים, ומאוחר יותר שוחרר למעצר בית של עשרה ימים. בהחלטת בית המשפט המחוזי בראשון לציון נקבע כי מסר ישהה במעצר בית מחוץ לירושלים וסביבותיה. על פי החלטת בית המשפט, נאסר על מסר לצאת לחו"ל לתקופה של 180 ימים, הוא נדרש להפקיד ערבויות כספיות, ונאסר עליו ליצור קשר עם כל גורם המעורב בפרשה, מלבד עם עורכי דינו.

עו"ד מסר נחקר לראשונה בשלהי שנת 2007, בחשד לקשירת קשר להפרת אמונים, במה שמכונה פרשת מרכז ההשקעות. זאת, לאחר שעלה חשד כי אהוד אולמרט, בהיותו שר התעשייה והמסחר, קידם מענקים של עשרות מיליונים שקלים ללקוחות של מסר. בסופה של החקירה הוחלט להעמיד את אולמרט לדין באשמת מרמה והפרת אמונים ולסגור את תיק החקירה נגד עו"ד מסר, מחוסר ראיות.

פרקליטות המדינה הבהירה לאחרונה, כי החקירה החדשה המתנהלת נגד עו"ד מסר, בעניין הולילנד, עשויה להשפיע גם על ההחלטה שהתקבלה בזמנו שלא להעמידו לדין בפרשת מרכז ההשקעות. הדבר התברר מהודעה שהגישה מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה לבג"ץ. התשובה ניתנה במסגרת עתירה של תנועת אומ"ץ, שהוגשה לפני כשלושה חודשים, נגד פרקליט המדינה משה לדור, בשל החלטתו שלא לכלול את מסר בנאשמים בפרשת מרכז ההשקעות.

עו"ד ארנון, המייצג את מסר, אמר אתמול כי התביעה נגד עד המדינה תוגש בקרוב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ