שניאור חשין - נצר לאצולת שופטים וחלוצים

מישאל חשין ב-2002: "ראוי שפוגע ובורח ייענש בכל חומרת הדין"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

"העבירה של הפקרה אחרי פגיעה, עבירה קשה ומכוערת היא... בריחתו של הנהג מן המקום היא מעשה אנטי-חברתי ואנטי-מוסרי מובהק; וראוי הוא כי ייענש בכל חומר הדין". כך כתב השופט בדימוס מישאל חשין בפסק דין מ-2002, כשהונח על שולחנו ערעורם של שלושה צעירים שישבו כנוסעים ברכב שנהגו פגע בשוטר ולא הושיטו לנפגע עזרה.

ביום שישי בא מישאל חשין למכון לרפואה משפטית באבו כביר כדי לזהות את גופת בנו, שניאור, שנהרג בתאונת פגע וברח בעת שרכב על אופניו. גם במקרה זה חושדת המשטרה כי עם הנהג הפוגע היו חברים שסייעו לנהג לבצע את העבירה של הפקרה לאחר פגיעה.

שניאור חשין, בן 42, נהרג בשעה שעסק במה שכינה "האהבה האמיתית שלי" - ספורט האקסטרים. חשין הוא "בן אצולה" מצד שני הוריו: אביו, שפרש מבית המשפט העליון לפני ארבע שנים, קרא לו על שם סבו מצד אביו, שניאור זלמן חשין, שופט בית המשפט העליון בשנותיה הראשונות של המדינה. אמו היא רות חשין, מייסדת קרן ירושלים ובת למשפחת סלומון, אליה מתייחס יואל משה סלומון וגם מייסדי חברת טבע.

חשין גדל בירושלים ושירת בשייטת 13 של חיל הים. כמו אביו וסבו, הוא פנה לאחר שחרורו ללימודי משפטים, אך סטה מהמסלול המשפחתי כאשר לפני כ-15 שנים הקים את חברת "ימבטבע", חברה לתיירות וספורט אתגרי.

התאונה אירעה בעת האימון האחרון של חשין לפני תחרות הטריאתלון "איש הברזל" באוסטריה. חברו לאימונים, עמית לוי, סיפר שחשין הקפיד מאוד על נוהלי הבטיחות ודאג שהנהגים בכביש יראו אותו באמצעות שימוש במחזירי אור ובלבוש מיוחד.

את ביתו בתל אביב פקדו מאז היוודע האסון שופטי עליון בהווה ובעבר, פוליטיקאים ועשרות בני משפחה וחברים. במותו הותיר אחריו חשין את אשתו דנית ושלושת ילדיו, אופיר איתמר ורעות, וכן את הוריו ואת אחיו, יואל ואפרת.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ