האדמו"ר מסלונים: לא נתפשר - גם אם יעמידו אותנו מול כיתת יורים

האדמו"ר רבי שמואל ברזובסקי, שרבים מההורים בעמנואל הם חסידיו, כתב כי שופטי בג"ץ מייצגים "כפירה", ו"כוח טומאה של הסטרא אחרא"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

"גם אם יעמידו אותנו מול כיתת יורים, לא נוותר ולא נתפשר", כך מכריז היום האדמו"ר מסלונים על הסכסוך בבית הספר בית יעקב בעמנואל שהופך למאבק כלל-חרדי נגד בג"ץ ופסיקותיו. האדמו"ר רבי שמואל ברזובסקי כותב כי שופטי בג"ץ מייצגים "כפירה", ו"כוח טומאה של הסטרא אחרא".

האדמו"ר מסלונים עומד בראש חסידות בינונית בגודלה, אבל בחודשים האחרונים הוא הפך דמות מפתח. שקהילת סלונים היא הדומיננטית ביישוב עמנואל, ומבין עשרות המשפחות שבנותיהם לומדות ב"מגמה החסידית" בבית הספר בית יעקב. רוב אבותיהן של התלמידות מרצים כעת מאסר על ביזיון בית המשפט, והשבוע ביקר אותם במעשיהו האדמו"ר מסלונים.

האדמו"ר כתב איגרת חיזוק לחסידיו, שנועדה לחזק אותם "בימים קשים אלו", כדבריו. "אילו הייתי חושב ששופטי בית המשפט מאמינים במה שהם אומרים, שבית הספר בעמנואל יסודו באפליה גזענית, נראה לי שהייתי נוהג אחרת", כתב. "אך מאחר שאין לי כל שמץ של ספק שהם יודעים את האמת, שכל דבריהם בשקר יסודם, אין זה אלא מאבק בין אמונה לכפירה, בין כוח הקדושה לכוח הטומאה של הסטרא אחרא? מאבק שתמיד ידענו שיפרוץ באחרית הימים". בסיום דבריו הוא קורא לציבור "אנא הצטרפו אלינו במאבק הנשגב הזה, המאבק שדורות חיכו וייחלו אליו 'מתי יבוא לידי ואקיימנה'".

בשונה ממנהגו של האדמו"ר, לפנות רק לחסידיו ולהפיץ את דבריו רק במסגרת החסידות, הפעם הופצה האיגרת גם לעיתונאים, בכלי תקשורת חרדיים ולא חרדיים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ