אפרתי לעליון: למתלוננת לא נגרם נזק ממשי

מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, שנידון לשמונה שנות מאסר על תקיפה מינית, ערער על חומרת עונשו

תומר זרחין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תומר זרחין

ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, שנשלח לרצות עונש מאסר של שמונה שנים לאחר שתקף מינית צעירה, ערער אתמול לבית המשפט העליון על חומרת העונש. הפרקליטות בחרה שלא להגיש ערעור על העונש. אפרתי טען בערעור כי לצעירה שתקף מינית לא נגרם נזק פיזי ממשי, מלבד כמה חבלות מינוריות, עם כל ההבנה למצבה.

ביולי השנה גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שמונה שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על ארז אפרתי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון למעשה סדום בצעירה, אותה תקף לאחר מסיבת הרווקים שלו בנובמבר בשנה שעברה, ליד נמל תל אביב. בערעור טענו פרקליטיו, בני וקרן נהרי, כי העונש שנגזר עליו קשה בנסיבות המקרה והגדירו את הפרשיה כ"טרגדיה רב-צדדית". לטענתם, אפרתי לא העלה בדמיונו כי ימצא את עצמו בהליך פלילי שבו מדינת ישראל מאשימה אותו בעבירות חמורות.

עוד טענו הפרקליטים כי העונש שנגזר עליו לא נשקל בנסיבות המיוחדות של אותו ערב, בתום מסיבת הרווקים, כאשר גופו היה ספוג בכמות גדולה מאוד של אלכוהול וכי גם עתה, לאחר שנגזר דינו, הוא ממשיך ומביע צער על המעשים.

הד"ר דנה פוגץ', יו"ר מרכז נגה הקריה האקדמית אונו, אמרה אתמול בתגובה לטיעוני הערעור כי אין ספק שמראש בית המשפט המחוזי בתל אביב התחשב בנסיבותיו המיוחדות של אפרתי כאשר גזר עליו פחות ממחצית מהעונש המרבי האפשרי.

"מקוממת ומזעזעת טענת אפרתי שלפיה לנפגעת לא נגרם נזק פיזי ממשי ולכן יש להקל בעונשו. אין צורך להזכיר עד כמה חמור הנזק הנפשי בפגיעה שכזו. נזכיר עוד כי אפרתי עשה ככל שביכולתו כדי לפגוע ומי יודע מה היה מצבה, אם לא היתה הנפגעת ניצלת ברגע האחרון על ידי אזרח אמיץ", הוסיפה פוגץ'.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ