שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האחים נאור ואדיר סודמי: רק אחד מאתנו גרם למות הילד לאון קלנטרוב בשוגג

הוריו של לאון קלנטרוב: "שניהם אשמים"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

התאומים נאור ואדיר סודמי, בני 23 ממושב בני עי"ש, הנאשמים ברצח לאון קלנטרוב בן ה-7 לאחר שביצעו בו מעשים מגונים, טענו אתמול בבית המשפט כי רק נאור היה עם קלנטרוב לפני מותו וגרם למותו בשוגג לאחר שסתם את פיו בעת ויכוח על שימוש במחשב. לטענת האחים, קלנטרוב סבל מליקוי נשימתי שלא היה ידוע לאיש והתגלה רק בעת נתיחת גופתו, וכי בעקבות ליקוי זה מת באופן בלתי צפוי מחסימת פיו וכי לא ניתן היה לצפות תוצאה זו.

בתשובה שהגישו אתמול האחים סודמי לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, נטען כי ביום האירוע בסוף דצמבר 2009 הלכו נאור סודמי ולאון קלנטרוב לבית משפחת סודמי לשחק במחשב. בבית התפתח בין השניים ויכוח מי ישחק קודם, ובמהלכו הרים קלנטרוב את קולו. לטענתם, נאור, שלא רצה כי אמו שישנה בחדר סמוך תתעורר, חסם את פיו של קלנטרוב וביקש ממנו לא להרעיש. אלא שלטענתו, כתוצאה מהליקוי הנשימתי נפל קלנטרוב ומת.

בתשובה שהגישו האחים באמצעות עו"ד ירון פורר, טענו כי נאור ניסה לבצע בקלנטרוב פעולות החייאה ללא הצלחה, ומאחר שלא רצה שגופתו תסריח עטף אותה בשמיכה. בשלב זה, לטענתם, בגדיו של קלנטרוב הפריעו לכריכת גופתו בשמיכה ועל כן נאור הפשיטו מבגדיו.

בתשובה נכתב כי מראה גופו העירום של קלנטרוב עורר מינית את נאור - אשר נאשם עם אחיו בביצוע עבירות מין נוספות בקטינים אחרים - ועל כן הגיע לסיפוקו. בכך מבקשים האחים סודמי להסביר כיצד נמצאו תאי זרע עם דנ"א זהה לשלהם על גופתו של קלנטרוב (האחים הם תאומים זהים עם דנ"א זהה).

לטענת האחים, גם לאחר שהפשיט אותו, התקשה נאור לכרוך שמיכה סביב גופו העירום של קלנטרוב, ועל כן הלבישו בחזרה בבגדיו. בשלב זה, לטענתם, הגיע האח התאום אדיר, אשר שוטט לפני כן ברחבי המושב, ומשראה את אחיו עם קלנטרוב המת סייע לו לכרוך את גופתו בשמיכה. בבית המשפט הבהיר עו"ד פורר כי לאח אדיר אין אליבי שיאמת את הטענה כי הסתובב במושב.

בכתב האישום שהוגש נגד השניים בפברואר נטען כי ביצעו בקלנטרוב מעשים מגונים, וכי תוך כדי ביצוע המעשים או לאחר מכן, חנקו את קלנטרוב, עטפו את ראשו וגופו בשקיות ניילון ובציפיות, הידקו אותן בנייר דבק והטמינו את גופתו בארגז המצעים שמתחת למיטה בחדר - שם נמצא בחיפוש המשטרה.

הוריו של לאון, ארתור ויאנה קלנטרוב, התקשו אתמול לקבל את גרסתם החדשה של האחים. "שניהם היו בחדר ושניהם אשמים", אמר ארתור. "זה שקר", הוסיף. "למה סגרו לו את הפה? שלא יצעק? שימות? השני בטוח החזיק אותו, כי הילד שלנו היה חזק ובריא. יש הוכחות שהם ביחד הכניסו אותו הביתה וביחד עשו מה שעשו. ראיתי את העיניים של השופטים. ראיתי שזה לא הגיוני מה שהוא אומר, העורך דין שלהם". האם יאנה הוסיפה: "אנחנו רוצים שיקבלו מאסר עולם, שלא ייצאו בכלל".

תגובות