ארבל אלוני, רוצחו של דרק רוט, לא יזכה לשחרור מוקדם

ביהמ"ש דחה את עתירת ארבל אלוני נגד החלטת ועדת השחרורים שלא לנכות שליש ממאסרו. "העבירות בהן הורשע הן מהחמורות אשר בספר החוקים"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בפתח תקוה דחה היום (שני) את העתירה שהגיש ארבל אלוני, רוצחו של נהג המונית דרק רוט, נגד החלטת ועדת השחרורים שלא לנכות שליש ממאסרו.

אלוני, שהורשע יחד עם חברו משה בן-איבגי ברצח רוט ב-1994, נידון ל-16 שנות מאסר וסיים לרצות שני שלישים ביולי 2007. הוא אמור להשתחרר מהכלא ביולי 2014. על השניים נגזרו ב-1998 עוד 5 שנות מאסר לאחר שבמהלך חופשה מהכלא שדדו השניים מכולת.

השופטים אברהם טל, נגה אהד ומיכל נד"ב כתבו בהחלטתם כי "העבירות בהן הורשע העותר ונסיבות ביצוען הן מהחמורות אשר בספר החוקים. באשר לעבירת הרצח - מדובר ברצח ללא מניע ברור, שכן העותר אינו מוצא הסבר לביצועו, גם בחלוף שנים רבות מאז ביצועו, לאחר שתוכנן בקפידה ובוצע באכזריות".

השופטים כתבו כי חרף ההמלצות של גורמי הטיפול לשחררו על תנאי, אלוני לא עמד בנטל ההוכחה כי לא נשקפת ממנו סכנה לציבור.

"פגיעה באמון הציבור"

השופטים כתבו כי "שחרורו המוקדם של העותר, שנגזרו עליו 21 שנות מאסר, לאחר שריצה 17 שנה בלבד, בהתחשב בנסיבות ביצוע העבירות, עלול לפגוע בחשיבותו של הערך בדבר קדושת החיים בתרבותנו החברתית והמשפטית, לפגוע באמון הציבור במערכת אכיפת החוק ולהביא לזלזול בחיי אדם".

השופטים ציינו כי בניגוד להחלטת ועדת השחרורים אשר קבעה כי אלוני יוכל להגיש בקשה נוספת רק שנתיים לאחר החלטתה ממאי 2010, זכותו של אלוני להגיש בקשה נוספת לשחרור מוקדם חצי שנה לאחר החלטתה. לפיכך, אלוני יוכל להגיש בקשה נוספת לבחון את שחרורו המוקדם כבר בנובמבר הקרוב.

לאחר דיון בחוות הדעת לגבי הסיכון הנשקף מאלוני פסקו השופטים כי "צדקה ועדת השחרורים בהחלטתה שלא לשחרר את העותר על תנאי ואנו דוחים את העתירה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ