אח חשוד שהזריק סם כדי להשתיק מטופליו

אח בבית החולים איכילוב בתל אביב חשוד שנהג להזריק תרופות הרגעה לחולים במחלקה כדי שלא ירעישו בזמן המשמרות שלו

הארץ
נועה קושרק
שירות ""
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
נועה קושרק
שירות ""

ראמי חנא, אח במחלקה פנימית בבית החולים איכילוב בתל אביב, נעצר אמש (שני) בחשד שנהג להזריק תרופות הרגעה לחולים המאושפזים במחלקה, על מנת שלא ירעישו במהלך המשמרות בהן עבד.

ממשטרת תל אביב נמסר כי חנא, בן 26, החליט על הזרקת התרופות מבלי שקיבל הנחיה מרופא כלשהו. את התלונה נגד האח הגישה הנהלת בית החולים, לאחר שבית החולים ניהל חקירה פנימית ועלה כי מדובר ביותר ממקרה אחד. במשטרה מייחסים לאח חשדות של טיפול רשלני ותקיפת סתם של חסרי ישע.

מעצרו של חנא הוארך היום בבית המשפט השלום בתל אביב עד ליום ראשון. השופטת דורית רייך שפירא קבעה בדיון שנערך בעניינו כי "שמיעת הטיעונים ועיון בתיק החקירה מביא למסקנה שיש לביסוס החשד הסביר המיוחס לחשוד. כמו כן יש פה לשלול את הטענה שהפעולות נעשו בסמכות וברשות לקידום טובת החולים".

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה כי "צוות האחיות במחלקה חשד בנושא, והעביר את הדיווח להנהלת בית החולים וזו העבירה את הדיווח למשטרת ישראל. בעקבות התלונה נפתחה שלשום חקירת המשטרה".

עו"ד גלעד כצמן, סניגורו של החשוד, אמר היום בדיון כי מרשו מכחיש את כל מה שמיוחס לו. "אנחנו סבורים שזה תיק לא פשוט. נצטרך לברר מה מותר ומה אסור בנוגע לסמכויות של אח. הכל נעשה בתום לב וההנחה שלנו היא שהמחלקות עמוסות ולא תמיד הדברים נעשים לפי הנהלים. מכאן עד לעבירה פלילית המרחק גדול".

בית המשפט לא קיבל את בקשת הסניגור להטיל צו איסור פרסום על שמו של החשוד, וקבע כי הגיע למסקנה שיש לתת משקל בכורה לאינטרס הציבורי ולזכות הציבור לדעת, במיוחד כשהחשוד שימש כאח בבית החולים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ