הוארך מעצר בכיר בקופ"ח מאוחדת החשוד בקבלת שוחד

תומר זרחין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תומר זרחין

מעצרו של מנהל מחוז ירושלים בקופת חולים מאוחדת, יהודה עליאש, הוארך אתמול בחמישה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון. ביאח"ה חוקרים חשדות לגיוס חברים בדרכים לא כשרות בקופת החולים, וליקויים חמורים בהתקשרות הקופה עם ספקים ונותני שירותים, עד כדי חשש לקבלת שוחד.

בהארכת המעצר של עליאש ושניים מקרובי משפחתו, מאיר ומירב סניור, אמר נציג יאח"ה, שמדובר בחקירה רחבת היקף ומורכבת מבחינת מספר המעורבים, ושמשולבים בה גם חוקרי רשות המסים. החוקרים בודקים תנועות כספים בסך עשרות מיליוני שקלים בקופת החולים בעשור האחרון, אשר עברו לספקים ונותני שירותים. הכוונה היא לבדוק אם כספים הגיעו ליעדם כחוק.

לעליאש מיוחסות עבירות לקיחת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הוא מכחיש את החשדות שעשה שימוש במעמדו ובסמכויותיו הרחבות בקופה, כדי להביא להתקשרות בינה לקרובי משפחתו, לצורך גיוס מבוטחים, תמורת מיליוני שקלים. עוד טען כי כל ההתקשרויות שהיתה לו יד בהן, עם ספקים של הקופה, נבחרו בקפידה ומשיקולים מקצועיים.

עליאש גם דחה את הטענות שיש חובת קיום מכרזים בהעסקת חלק מנותני השירות, והכחיש שהכניס לכיסו כספים שהגיעו אליו באמצעות קרובים משפחה ומקורבים, שסיפקו לקופה שירותים. לטענתו, זהות הספקים אושרה על ידי האנשים המוסמכים.

החקירה בקופת חולים מאוחדת נמשכת כשנה, והחלה אחרי שמבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, העביר למשטרה ממצאי ביקורת בקופה, שעלה בהם חשד לפלילים. בשבוע הבא יפרסם מבקר המדינה דו"ח על קופות החולים, שבו ייחשפו שישה מקרים של חשד לפלילים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ