משפחתו של שניאור חשין תובעת יותר מ-2.5 מיליון שקל פיצויים מהדורס וחברת הביטוח שלו

אלמנתו של חשין הגישה לביהמ"ש המחוזי בפ"ת תביעת נזיקין נגד טל מור החשוד בדריסתו. "אדם נדיר ויזם בנפשו"

הילה רז
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הילה רז

אלמנתו של שניאור חשין, דנית, ושלושת ילדיו הגישו אתמול (חמישי) לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה תביעת נזיקין המוערכת בלמעלה מ-2.5 מיליון שקלים נגד החשוד בדריסתו של חשין, טל מור, וחברת הביטוח הכשרת היישוב, שלטענתם ביטחה בביטוח חובה את השימוש ברכב.

שניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין, נדרס למוות בתאונת דרכים ביוני השנה. חשין, בן 43 במותו, רכב על אופניו בשול כביש סמוך למחלף קאסם במסגרת אימון לקראת תחרות בחו"ל.

מור הואשם על ידי המשטרה כי פגע בעוצמה עם רכבו בחשין, גרר אותו עשרות מטרים ונמלט מהמקום מבלי שהזעיק עזרה או שהושיט סיוע כדי לנסות ולהציל את חייו. מור הואשם בעבירות של הריגה, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בהשפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושיבוש הליכי משפט. המשטרה ציינה כי לחובתו של מור שבע הרשעות קודמות בעבירות תנועה, בהן נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בקלות ראש, גרימת תאונת דרכים שבגינה נשלל רישיונו ועוד.

בדיון שהתקיים בתחילת החודש הכחיש מור את האישומים נגדו. פרקליטתו עו"ד תמי אולמן אמרה בדיון כי מור מודה שהיה מעורב בתאונה, אך לא הבחין בחשין טרם התאונה ולא ידע שפגע באדם. אולמן הכחישה כי מור צרך אלכוהול בכמויות גדולות וסמים.

משפחתו של חשין כותבת בתביעתה: "אדם נדיר במיוחד היה שניאור ז"ל והתקבצו בו אין ספור מעלות טובות. אהוב ואוהב אדם. איש משפחה למופת. בעל ואב נהדר. יליד ירושלים, לוחם עז נפש בשייטת 13, עורך דין ומשפטן, בעל תואר ראשון בפילוסופיה ותואר שני במנהל עסקים. איש יפה תואר ונדיב לב. איש עסקים ויזם בנפשו אשר הקים מספר רב של חברות מתחומי התיירות וההיי טק".

במסגרת פעילותו העסקית הקים חשין בין היתר את קבוצת "ימבטבע" תיירות ונופש אתגרי. "בשוק תחרותי קשה מאין כמותו הצליח שניאור להביא את החברה לפעילות ענפה ומוצלחת", כותבת המשפחה בתביעה, ומוסיפה כי לאחר מותו נמכרה פעילותה של החברה במיליוני שקלים.

לדברי משפחתו, פעילותו העסקית של חשין הניבה לו "זכויות כספיות משמעותיות, כשהפוטנציאל שהיה גלום בהם היה עתיד להבשיל עוד יותר בעתיד. שווי שכרו הכולל עלה באופן משמעותי על שילוש השכר הממוצע במשק וצפוי היה להמשיך ולהשביח הרבה מעבר לגיל הפרישה הרשמי".

המשפחה תובעת סכומים שונים בשל הוצאות כספיות שהיו לה וכן בשל נזקים בלתי ממוניים כמו כאב וסבל, קיצור תוחלת חיים, אובדן שירותי אב ובעל. בנוסף תובעת המשפחה להשית על מור פיצוי עונשי משמעותי ומרתיע. "בפני בית המשפט מונח מקרה חמור ומקומם במיוחד של עצימת עיניים, של זלזול פושע ומסליד בחיי אדם. החל בעלייתו של מור לרכב כשהוא שיכור כלוט ומסומם, עבור בנהיגה פוחזת ופגיעה ברוכב אופניים וכלה בהפקרתו בכביש לדמם למוות, בריחתו מהזירה וניסיונו לטייח את המעשה".

עו"ד תמי אולמן מסרה בשמו של טל מור: "עדיין לא קיבלנו את כתב התביעה ולכן יקשה עלינו להתייחס".

בתוך כך, ל"הארץ" נודע כי סבתו של מור מצד אמו נהרגה בשבוע שעבר בתאונת דרכים שהתרחשה בחולון. ככל הידוע סבו נהג ברכב בעת התאונה והמשפחה עדיין יושבת שבעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ