טל מור, הנאשם בהריגתו של שניאור חשין, שוחרר למעצר בית

ביהמ"ש עיכב ביומיים את שחרורו של הנאשם בהריגתו של שניאור חשין בתאונת פגע וברח כדי לאפשר לפרקליטות להגיש ערר

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

עקב שביתת הפרקליטים, שוחרר היום (רביעי) למעצר בית טל מור, הנאשם בהריגתו של רוכב האופניים שניאור חשין בתאונת פגע וברח לאחר שנהג בשכרות. לבקשת המדינה, עיכב בית המשפט המחוזי בפתח תקוה את שחרורו ביומיים, כדי לאפשר לפרקליטות להגיש ערר על ההחלטה.

השופטת מיכל ברנט כתבה בהחלטתה כי מור מצוי במעצר מ-18 ביוני, ומשפטו טרם החל. "שלושה מועדי הוכחות שנקבעו לשמיעת עדים התבטלו בשל אי התייצבות בא כוח המאשימה לדיון. בחלוף הזמן ומשרישיונו של המבקש נשלל בהסכמתו, לא נראה כי אותה מסוכנות אשר היתה קיימת לעת מעצרו קיימת אף עתה".

טל מור עם שחרורו למעצר בית, הערב. תצלום: עופר וקנין

השופטת כתבה כי "בנסיבות אלה כאשר מדובר בבחור צעיר, בן 26 שנים, נעדר הרשעות קודמות, וחרף חומרתה של העבירה, נראה כי בשחרורו בתנאים מכבידים ניתן יהא לאיין מסוכנותו". היא קבעה כי מור ישוחרר למעצר בית מלא בבית הוריו ובפיקוחם, ויפקיד 50 אלף שקלים במזומן או בערבות בנקאית בקופת בית המשפט להבטחת תנאי שחרורו. בנוסף, יחתום על ערבות עצמית בסך 30 אלף שקלים, וכל אחד מהוריו יחתום על ערבות צד ג' בסך 50 אלף שקלים.

השופטת הוציאה צו עיכוב יציאה מן הארץ שיעמוד נגד מור עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו. היא קבעה כי דרכוניו יופקדו במזכירות בית המשפט, וכתבה כי "השגרירות האמריקאית מתבקשת שלא להנפיק דרכון אמריקאי למשיב עד להחלטה אחרת", וקבעה כי אישור השגרירות על קבלת הוראה זו תהיה תנאי לשחרורו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ