טל מור, הנאשם בהריגתו של שניאור חשין, טוען: אני לא בן אדם שיפקיר אדם בשטח

מור, הנאשם בהריגתו של שניאור חשין בתאונת פגע וברח, טוען כי שחרורו למעצר בית אתמול "אינו קשור לשביתת הפרקליטים, אלא לצדק"

הארץ
שירות ""
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
שירות ""

"אני מאוד מקווה שבית המשפט יקבל את טיעוניי ויעשה עמי משפט צדק", כך אמר הבוקר (חמישי) טל מור, הנאשם בהריגתו של רוכב האופניים שניאור חשין בתאונת פגע וברח לאחר שנהג בשכרות.

"אני מקווה שהאמת תצוף אל פני השטח", אמר מור בראיון שהעניק לאילנה דיין בגלי צה"ל, "גם אני רוצה שבית המשפט, משפחת חשין ומשפחתי שלי יידעו מה שקרה, ושמי שצריך להיאשם יואשם - אם זה אני או כל אדם אחר". הוא הוסיף כי "אם בית המשפט יחליט שאני צריך לשבת, אני אשב".

טל מור עם שחרורו למעצר בית, אתמול. תצלום: עופר וקנין

מור, אשר שוחרר אתמול למעצר בית עקב שביתת הפרקליטים, אמר כי "כרגע הצדק יצא לאור, כי עקב גורם כזה או אחר שוחררתי הביתה, וזה הצדק שהיה אמור להיעשות". הוא הוסיף כי "שחרורי אינו קשור לשביתת הפרקליטים, אלא לצדק". לדבריו, "בהרבה מקרים קודמים נאשמים שוחררו למעצר בית. אבל היה כאן עליהום תקשורתי בגלל זהות המנוח".

טל מור חזר והדגיש כי הוא מקווה שיוכל להסביר את כל העובדות, כך "שכל עם ישראל ילמד שאני לא האדם שעולה שיכור על ההגה ומפקיר בן אדם". הוא הוסיף כי "אני מקווה שאולי בהמשך, כשמשפחת חשין תרגיש בנוח יותר, אשמח להעביר להם את רגשותיי", אמר מור, "אני מאוד משתתף ומבין את הצער שעובר עליהם".

מור, בן 26 מכפר ברוך, נאשם בהריגה, בהפקרה אחרי פגיעה, בנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, בהחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, בשיבוש מהלכי משפט, בנהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף וללא פוליסת ביטוח תקפה. מור שנמלט ממקום התאונה ביוני האחרון הסגיר את עצמו למשטרה מאוחר יותר.

מור סיפר בחקירתו כי לא הבין שדרס בן אדם, אלא היה בטוח שהתנגש במעקה בטיחות, ולכן המשיך בנסיעה. רק בדיעבד, כשהחלו הדיווחים בכלי התקשורת הבין שהיה מעורב בתאונת דרכים והחליט להסגיר עצמו למשטרה. הוא ממשיך לטעון כי התנגש במעקה בטיחות, ומאז אינו זוכר דבר. כמו כן, לטענתו, לא שם לב לשמשה המנופצת. לאחר שנעצר, התברר כי נהג בפסילת רישיון. ברשותו רישיון אמריקאי, שכן שהה בארה"ב בשנים האחרונות, ולא חידש את הישראלי בגלל קנסות שלא הסדיר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ