אלי אשכנזי
אלי אשכנזי

נערה הלומדת בבית הספר "נופי גולן" שבו נרצחה תאיר ראדה, מסרה הבוקר (חמישי) עדות במשפטו של רומן זדורוב שבעקבותיה, לטענת סניגורו של זדורוב, "קורסת התיאוריה של התביעה". לפי עדותה של הנערה, ביום הרצח ראתה בעיניה, כמה דקות לאחר השעה 14:00, את תא השירותים מספר 2 בבית הספר כשהוא עומד ריק ודלתו פתוחה. מדובר בכחצי שעה לאחר הרצח, ובתא שבו נמצאה באותו הערב גופתה של ראדה. לדברי פרקליטו של זדורוב, "מהעדות עולה כי הרצח לא היה בתא מספר 2, וכי הגופה הועברה אליו מאוחר יותר".

את הדברים אמרה הנערה מעל דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בנצרת, שאליו הובאה כעדת הגנה במשפטו של זדורוב, הנאשם ברצח ראדה. עוד טענה העדה כי תא מספר 3 היה נעול וכי בשל סקרנותה, היא התכופפה והבחינה בנעלי ספורט מסוג "אולסטאר" במידה 36-37, שניצבו במרחק של כ-30 ס"מ מהדלת.

הסניגור, עו"ד דוד שפיגל, טען כי מעדות זו "אנחנו למדים גם שהרוצח נעל 'אולסטאר'". פרט זה משמעותי משום שהוא סותר את הידוע על הנעליים שנעלו באותו יום הן הנרצחת והן החשוד ברציחתה: זדורוב נעל נעליים מסוג "סלמנדר" במידה גדולה מזו שבה נקבה העדה, ואילו ראדה נעלה נעלי "פומה שחורות".

"כמעט כל ילד בגילי יודע לזהות מה זה 'אולסטאר'", אמרה הנערה לבית המשפט. "אני מאוד, אישית, אוהבת את הנעליים האלה, אני רואה אותן הרבה ויודעת לזהות אותן, ואני יודעת בפירוש שאלה היו נעלי 'אולסטאר'". בעדותה בפני התביעה ציינה העדה כי מלבד טיפות הדם בתוך תא 3, לא ראתה דם בשום מקום אחר.

עם זאת, בתשובת הנערה לשאלה שהציגו לה השופטים התברר כי שלל הפרטים שזכרה היו תוצאה של מבט של "מאית השניה", כהגדרתה. השופט חיים גלפז ביקש להתעכב על אותה "מאית שניה" שבה כרעה הנערה והביטה לעבר רצפת תא השירותים. בעקבות זאת הדגימה הנערה בבית המשפט כיצד התכופפה בטרם ראתה את אשר תיארה. בהדגמתה ניכר כי בעת שכרעה היו עיניה היו בגובה של כ-60-50 ס"מ מהרצפה, בעוד שהמרווח שבין הרצפה לדלת התא הוא כשבעה ס"מ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ