הארץ
שירות ""
הארץ
שירות ""

עונש חסר תקדים על עבירות מין נגזר היום (שני) על גבריאל תורג'מן, שירצה 45 שנות מאסר בפועל בגין אונס, מעשים מגונים וביצוע מעשי סדום בחמש ילדות בנות חמש עד תשע.

תורג'מן, תושב אשדוד בן 51, שנודע לשמצה בכינוי "הפדופיל החמקן", חטף את קורבנותיו ליד ביתן בין השנים 2002-2004. הוא הסיע אותן למקום שומם, שם תקף אותן מינית תוך שימוש בכוח ובאיומים. בנוסף הורשע תורג'מן בהדחה בחקירה.

הפדופיל הסדרתי הוא נשוי, אב לארבעה ילדים ובעל עבר פלילי עשיר. תורג'מן ישב בכלא שנים ארוכות בגין עבירות סמים ורכוש. במהלך חקירתו במשטרה ולכל אורך המשפט הכחיש את כל האישומים שיוחסו לו.

על פי כתב האישום, תורג'מן נהג לתקוף את קורבנותיו באכזריות רבה. את הילדות שחטף היה מכה וחונק, ונהג להפשיטן ולבצע בהן את זממו באיומים. על אחת מהילדות אף איים בסכין. תורג'מן הקפיד להסיע בחזרה לביתן ארבע מהילדות שתקף, ואילו החמישית, שהצליחה להימלט ממנו לאחר מעשה, נותרה במקום השומם שבו הותקפה, ולבסוף הצליחה לשוב לביתה בכוחות עצמה.

המשטרה הפעילה מאמצים רבים ללכוד את "הפדופיל החמקן". לבסוף, פחות מחודש לאחר מקרה התקיפה האחרון שבו הואשם, זיהו אותו שוטרי סיור כדומה לקלסתרון שהרכיבו ילדות שהותקפו. דגימות דנ"א שניטלו ממנו הושוו עם דגימות שנלקחו מזירת התקיפה האחרונה, ולאחר שנמצאו מתאימות, נעצר.

הסבל של הילדות הפך למנת חלקם של ההורים

כעבור שבועות אחדים התברר כי דגימות הדנ"א שלו מתאימות גם לממצאים בזירת תקיפה שאירעה תשע שנים קודם לכן, בה תקף ילדה בת תשע. תורג'מן הואשם בעבר באותה תקיפה אך בית המשפט מצא אותו זכאי.

לאחר מעצרו ביקשה המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום משמו ותמונתו, כדי לאפשר לקורבנות אחרים לזהותו, אך סניגורו עתר לבית המשפט המחוזי, ואחר כך לבית המשפט העליון. לבסוף החליט השופט מישאל חשין להתיר את פרסום פרטיו.

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת רויטל יפה-כץ, גזר על תורג'מן 45 שנות מאסר בפועל, שבהן כלול עונש של 15 שנות מאסר על כל אחד מהמקרים שבהם הורשע. עם זאת, את עונשיו ירצה הפדופיל באופן חופף ומצטבר.

בגזר הדין כתבה השופטת יפה-כץ כי "הנאשם הותיר אחריו חמישה קורבנות, חמש משפחות הרוסות, חמש נפשות פצועות ומיוסרות. הכאב והסבל של הילדות הפכו גם למנת חלקם של ההורים". על רקע העונש הכבד שגזרו השופטים, הדגישה כי "אסור לנו לשכוח שמעשי האונס האכזריים הציתו אימה ופניקה בקרב הציבור הרחב. למרות שהארץ רעשה וגעשה לנוכח מעשיו, הדבר לא הרתיע אותו מלשוב ולבצע מעשים נוספים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ