מנכ"ל חברת החקירות ששכר דודו טופז: פעלנו על פי חוק. טופז הזמין חקירה פשוטה

כך אמר היום עירד תמיר, מנכ"ל חברת החקירות שהזמין טופז לאיסוף מידע על צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד

יובל גורן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יובל גורן

עירד תמיר, מנכ"ל טי.ג'י חקירות, חברת החקירות ששכר דודו טופז בכדי להשיג מידע על צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד, סיפר היום (ראשון) ל"הארץ" כי "ביצענו עבור טופז חקירה פשוטה וקצרה, ופעלנו על פי החוק".

תמיר הוסיף כי "משרד טי.ג'י חקירות ובינה עסקית מטפל בגופים מהמובילים במשק הישראלי, ובכלל זה העניק שירותים גם לדודו טופז. טי.ג'י חקירות מבצעת חקירות מורכבות ובהתאם להוראות החוק, במקרה זה החקירה הייתה קצרה, פשוטה ומקצועית ונפתחה על בסיס בקשת הלקוח". תמיר ציין עוד כי "שיתפנו ונמשיך לשתף פעולה עם משטרת ישראל ככל שנידרש, במסגרת זו נמסרה עדות קצרה למשטרה לבקשתה והוברר כי משרדינו פעל בהתאם לחוק".

כזכור, במהלך החיפוש בביתו של טופז נמצאו ראיות המעידות כי טופז שכר משרד חקירות במטרה לקבל מידע על צביקה הדר, אברי גלעד וארז טל. בשבוע שעבר הגיעו חוקרי מרחב ירקון למשרדי חברת טי.ג'י. בתל אביב, וגבו עדות ממנכ"ל החברה, עירד תמיר, באשר לעבודה שביצעו עבור טופז. במרחב ירקון אמרו בסוף השבוע כי החוקרים אינם חשודים בפלילים או במעורבות בפרשה.

מאז נודע שמו של משרד החקירות כמי שפעל עבור טופז הטלפון במשרדו של תמיר לא מפסיק לצלצל, ותמיר עונה לכל המתעניינים בלקוניות ואף פרסם הודעה לתקשורת. "לא ביצענו שום דבר בניגוד לחוק, דודו טופז לקוח שלנו במשך שנים ארוכות ולבקשתו ביצענו חקירה פשוטה וקצרה. כל הפרסומים שהיו מעבר לזה, כגון 'תיק מודיעין' או הצבעה על 'מקומות מילוט מהבית', לא רציניים".

דו"חות מודיעין בהם מידע רב על התנהלותם של האנשים בהם תכנן, על פי החשד, טופז לפגוע, בהם צביקה הדר, אברי גלעד וארז טל, הובילו את החוקרים לזמן לעדות חוקרים פרטיים, שככל הנראה הכינו אותם עבור טופז. ל"הארץ" נודע כי החוקרים הודיעו להדר, טל, וגלעד שטרם מעצרו הספיק טופז להעביר את הכסף לעבריינים שהיו אמורים לתקוף אותם, ועל כן המליצו להם להסתובב בימים הקרובים בלווית מאבטחים. במשטרה אמרו בסוף השבוע כי החוקרים הפרטיים אינם חשודים במעורבות בפלילים, לאחר שככל הנראה ביצעו את עבודתם מבלי לדעת מה עומד מאחורי רצונו של טופז להשיג את המידע. במקביל, אתמול פורסם בחדשות ערוץ 2 כי על פי החשד, לאחר תקיפת אבי ניר, שלח לו טופז מכתב איום החתום על ידי ארגון אוהדי בית"ר ירושלים, "לה פמיליה", שבאותה תקופה נבדקה מעורבות אפשרית שלו בתקיפה.

על פי חשד המשטרה, החוקרים הכינו דו"חות מודיעין עבור טופז בהם מפורטים מעקבים שביצעו אחר קרבנותיו, פירוט התנהלותם היום יומית ושעות בהם הם יוצאים וחוזרים לביתם. חוקר פרטי אשר שמו נקשר בפרשה ומזוהה כאחד מחבריו הטובים של טופז הכחיש כי ביצע את העבודה עבורו, והסכים לומר רק כי "אני מכיר את טופז 20 שנה, ייעצתי לו לאור השמועות ללכת לבדיקת פוליגרף, מעבר לזה אין לי קשר לדברים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ