13 שנות מאסר נגזרו הבוקר על העבריין אסי אבוטבול

בתחילת החודש הורשע אבוטבול בניהול ארגון פשיעה, ובעבירות של סחיטה, הצתה, כליאת שווא ועבירות הון. במקור, דרשה התביעה 25 שנות מאסר

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שני) 13 שנות מאסר על העבריין אסי אבוטבול, שהורשע בעמידה בעמידה בראש ארגון פשיעה. אבוטבול נידון גם לשנתיים מאסר על תנאי ולקנס של 500 אלף שקל.

בתחילת החודש הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את אבוטבול בניהול ארגון פשיעה ובעבירות של סחיטה, הצתה, כליאת שווא ועבירות הון. זאת הפעם הראשונה שבית המשפט מרשיע נאשמים במסגרת חוק ארגון הפשיעה.

סניגורו של אבוטובול, עו"ד ניר פלסר, סיפר היום כי "בתום הדיון אסי אמר לי רק מילה אחת - 'עליון'". לדבריו, בכוונתו של אבוטבול לערער על פסק הדין בטענה כי לא מדובר בארגון פשיעה. :לדעתי בית המשפט החמיר יתר על המידה בעניין הזה", אמר עו"ד םלסר.

התובעת, עו"ד קרן בר מנחם אמרה בתגובה לגזר הדין כי "הגם שסברנו שעונשי המאסר צריכים להיות חמורים בהרבה, הוטלו עונשים ממושכים". לדבריה, הפרקליטות תלמד את פסק הדין ותשקול אם להגיש ערעור.

"הנאשמים השתמשו בשם הנאשם ובמעמדו כנשק משוכלל"

יחד עם אבוטבול, הורשעו בניהול הארגון גם אלברט סיטבון, דוד זוארץ וגבריאל עשור. הבוקר גזר בית המשפט 11 שנות מאסר על סיטבון ושנה מאסר על תנאי. על זוארץ נגזרו 7 שנות מאסר ושנת מאסר על תנאי ועל עשור נגזרו 8 שנות מאסר ושנת מאסר על תנאי. עורך הדין של אבוטבול, ברק בופמן, שנעצר והואשם בחברות בארגון הפשיעה, לא הורשע בחברות בהנהלת הארגון וזוכה מרוב האישומים שיוחסו לו. בית המשפט גזר עליו הבוקר 5 שנות מאסר ושנת מאסר על תנאי. "ארגון הפשיעה ושמו של העומד בראשו הטיל אימה אנשים", כתבו השופטים בגזר הדין. "הנאשמים השתמשו בשם הנאשם ובמעמדו כנשק משוכלל".

בסך הכול, זוכו בהכרעת הדין ארבעה נאשמים מתוך 24. אבוטבול עצמו זוכה מעשרה אישומים, חלקם מחמת הספק. לפי דברי השופטים בהכרעת הדין, בכל מקום שבו היה ספק "הקל שבקלים", הם העדיפו לזכות ולא להרשיע. לדבריהם, רק במקומות שבהם לא היה ספק - הורשע איש העולם התחתון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ