הנשיא לשעבר משה קצב בתשובתו לכתב האישום: כופר בהאשמות

הנשיא מכחיש שאנס והטריד מינית את העובדות תחתיו; קצב טען כי א' ממשרד התיירות פוטרה בשל יחסי אנוש גרועים

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, הגיש היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב את תשובתו לכתב האישום נגדו. בתשובה שהוגשה באמצעות עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא נכתב כי הנאשם כופר בעבירות המיוחסות לו ובהן אונס ועבירות מין נוספות בנשים שעבדו עמו. קצב הכחיש את כל העובדות שבהן לא הודה במפורש.

קצב נאשם בביצוע שני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' ממשרד התיירות, בהטרדה מינית של ה' מבית הנשיא, במעשה מגונה ובהטרדה מינית של ל' מבית הנשיא וכן בהטרדתה כעדה במשפט ובשיבוש הליכי משפט, לאחר שניסה לדלות ממנה לכאורה פרטים על החקירה.

בתשובתו לכתב האישום קצב טען בין היתר כי אף מתלוננת לא הגיעה מיוזמתה למשטרה כדי להגיש את תלונתה נגדו. לגבי א' ממשרד התיירות טוען קצב כי היא פוטרה בפברואר 1999 וכי "המתלוננת היתה בעלת יחסי אנוש גרועים. ועקב כשלונה המוחלט ותפקודה הלקוי כמנהלת הלשכה ועקב תלונות רבות של אנשי הלשכה מצא לנכון לבסוף לפטרה מעבודתה". קצב טען כי לא ידוע לו על כל אירוע שנערך בתל אביב ובו נכחו הוא וא' ממשרד התיירות, כפי שנטען בכתב האישום.

קצב הכחיש ביצוע עבירות מין בא' בדירתה, בלשכתו בתל אביב ובמלון פלאזה בירושלים, והכחיש כי שינה את יחסו אליה בעקבות תגובתה למעשיו.

האישומים: אונס, מעשה מגונה ושיבוש החקירה

לגבי ה' מבית הנשיא הכחיש קצב את ביצוע עבירות המין אך טען כי ייתכן ובהזדמנויות בודדות חיבק את המתלוננת חיבוק ידידותי כפי שנהג לחבק אנשים אחרים וכפי שאחרים נוהגים לחבק, ללא כל כוונה מינית. עוד טען כי ה' לא ייחסה לחיבוק כל משמעות מינית ולא ראתה בו דבר מעבר לחיבוק אבהי.

בכתב האישום נטען בין היתר כי קצב נישק את המתלוננת ל' מבית הנשיא, בעת ההכנות למסיבת יום הולדתו ה-60. בתשובתו טען קצב כי היות והיא נשאה בנטל הכנת המסיבה, הוא רצה "לבטא את הערכתו ותודתו. וזאת באמצעות נשיקה על לחיה, ללא כל כוונה מינית, ואף המתלוננת הדגישה בעדותה, במילותיה כי 'אני לא קוראת לזה הטרדה'".

קצב הוסיף כי הפרקליטות מנסה לצקת פרשנות וכוונה מינית לאירועים שאף המתלוננות עצמן לא ראו בהן כל כוונה מינית או הטרדה, וכי "הכללת אישומים אלה בכתב האישום לא נועדה אלא להבאיש את ריחו". קצב הוסיף וטען כי "טוב היה לאישומים 2-3 שלא נולדו"

לגבי האישום על הטרדת ל' כעדה ובניסיון לברר מה נשאלה בחקירתה טוען קצב כי כלל לא ידע על דבר חקירתה אלא בשלב מאוחר יותר מהאירועים המפורטים בכתב האישום וכן לא ידע כי עמדה להיפגש בשעות הערב לתחקיר נוסף בפרקליטות.

קצב: "אני מבטיח כי אשאר זכאי"

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ