מיקי אלבין קפץ אל מותו בעת חקירתו במשטרה

3.8.1985 היום לפני 24 שנים:

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
טל לוי
לין

"'למה כולם מצלצלים, אולי את יודעת' - שאל אתמול לי, חבר של משפחת אלבין, ששמר על הבית המפואר ברחוב שטריקר 27 בצפון תל-אביב", סיפרה כתבת "הארץ" נורית אמיתי על מפגשה עם "חבר המשפחה המבוגר" שקיבל את פניה בשער הבית. "'אתמול מיקי התלבש והלך כמו בכל יום רגיל לעבודה. גליה, אשתו, נסעה עם האמא של מיכאל והילדים לחופשה בחו"ל. היה לו מצב רוח טוב כמו תמיד'", אמר, והוסיף: "'משהו כנראה לא בסדר, אבל הוא בטח יבוא מחר בבוקר'".

מיכאל אלבין לא בא בבוקר שלמחרת. איש העסקים בן ה-41, שהצטרף ב-1975 לקבוצת אייזנברג ועלה מטאורית בשורותיה, "התאבד בקפיצה ממשרדי החקירות של היחידה הארצית לחקירות הונאה בבנין שלוחת המטה הארצי של המשטרה ביפו", בישר העיתון. לפני שקפץ אל המוות, הוא נחקר "בחשדות להונאות בקנה מידה נרחב בניהול עסקי החברות שלו".

אלבין נעצר ביום שישי ונחקר. "כאשר נודעו לאלבין פרטי החשדות נגדו והוברר לו, כי הוא בחזקת עצור הוא ביקש להיוועץ בפרקליטו עו"ד אורי וגמן", דיווח כתב "הארץ" ראובן שפירא. "וגמן הוזעק ביום שישי אחה"צ למשרדי היחידה. השניים שוחחו והפרקליט הנחה את אלבין בקשר להתנהגותו ולדבריו בהמשך החקירה". בצעד "נדיר ביותר" נמשכה החקירה במהלך השבת כדי לסיימה ובכך "להימנע מלהביא את אלבין בפני שופט ביום ראשון ובכך למנוע אי נעימות ממנו. נראה כי זו הסיבה שאלבין ופרקליטו הסכימו שהחקירה תימשך בשבת".

החקירה, סיפר שפירא, התנהלה "באווירה נינוחה ולא היו שום סימנים מצדו של הנחקר שהוא מתכוון להתאבד. בשלב מסוים התברר שהחוקרים החליטו בכל זאת להביא את אלבין ביום ראשון לשופט לשם הארכת מעצרו, מאחר שחומר החקירה היה רב מאוד. החוקרים אף הודיעו לאלבין, שהם מתכוונים לבקשת את הארכת מעצרו ל-15 ימים נוספים".

זמן מה לאחר ההודעה, דיווח שפירא, "עזבו החוקרים את המשרד, שבו ישב אלבין, לכמה דקות. אלבין ניצל את ההזדמנות וקפץ מבעד לחלון שבקומה השלישית. הוא נחבט בריצפת האספלט בחצר בנין המטה הארצי ומת במקום". פרקליטה של גליה אלבין, אשתו של מיקי, ביקש לציין כי לא הוכח בשום שלב כי היתה זו התאבדות. "התאבדותו של אלבין והעובדה שחקירתו נערכה בשבת גרמו למבוכה רבה בצמרת המשטרה", דווח בעיתון.

נחמיה שטרסלר שוחח עם ח"כ רן כהן ממר"צ, ש"היה הראשון, שהתריע לפני כעשרה חודשים על פעילות לא חוקית במניות אתא בבורסה", כאשר הבטיח לעובדי המפעל שהתמוטט למצוא את האחראים לכך. "בעקבות חקירתו הגיש חומר לרשות לניירות-ערך ולמשטרה בקשר לפעילותו של מיקי אלבין במניות אתא בבורסה ובמועצת המנהלים של החברה... רן כהן מקווה, שלא אתא גרמה למיקי אלבין להתאבד".

מאמר שהתפרסם ימים ספורים אחר כך וניסה לענות על השאלה מה גרם לאלבין להתאבד העלה השערות בדבר משבר מתמשך בחייו, כתוצאה מפירוד מקבוצת אייזנברג שנה קודם לכן. "לכאורה הסתיים הרומן הלוהט בן 10 השנים בין קבוצת אייזנברג לבין מיקי אלבין בצורה חברית... אך כמו בגירושין, לאחר חלוקת הרכוש היו שני הצדדים ממורמרים", נכתב, "נראה שאלבין עבר משבר עם עזיבתו את הקבוצה". אנשי אייזנברג מיהרו להודיע אחרי ההתאבדות שלא הגישו תלונה, אך "עד כמה שידוע בשלב זה, המידע בכל זאת הגיע מקבוצת אייזנברג. אחד מאנשי הקבוצה, מאיר רוזנפלד, חתנו של אייזנברג, נחקר במשטרה ובהזדמנות זו סיפר לחוקריו מידע שהניע את החוקרים להזמין את אלבין לחקירה. נראה, שהשאלות שהציגו לו החוקרים כל כך הפתיעו אותו, עד שהניעו אותו לקבל החלטה לקפוץ אל המוות". חוקריו לא הספיקו לקבל ממנו תשובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ