הארץ
שירות ""
הארץ
שירות ""

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (שלישי) את נוי קלדרון, חייל בן 20, תושב חיפה, בהריגת לידור זאב בתאונת דרכים לפני כשנתיים ברחוב פיק"א בעיר. קלדרון הורשע בנהיגה בשכרות, סטייה מנתיב נסיעה, מהירות בלתי סבירה, חציית צומת ברמזור אדום וגרימת חבלה של ממש.

השופט גלעד קבע שהיה מחדל בחקירה מצד המשטרה, עד כדי שלומיאליות, בכך שלא תפסה את סרטי הרמזורים הרלוונטיים אלא סרט של רמזור שאינו "מכסה" את זירת התאונה, ומאוחר יותר הסרטים הרלוונטיים נמחקו על ידי בקרת הרמזורים. אולם, "אין במחדל זה כדי להותיר ספק לעומת הראיות האחרות בתיק אשר הובילו למסקנה ודאית בדבר הרשעתו של הנאשם מבלי שנותר בה ספק סביר", כתב השופט.

על פי כתב האישום, נהג הנאשם ברכבו ברחוב פיק"א, כשבגופו סמים מסוג קנביס ואלכוהול (הנאשם זוכה מעבירה של נהיגה תחת השפעת סמים, שכן לא הוכח כי חומצת החשיש שנמצאה בדמו השפיעה על נהיגתו). לידו ישבה מאי זיו, חברתו לשעבר, ומאחור ישבה חברתה, לידור זאב, בת 15 וחצי.

לפתע, סטתה מכוניתו של הנאשם שמאלה, עלתה על אי התנועה שבין נתיבי הנסיעה, התנגשה ברמזור. המכונית עברה לנתיב הנגדי ונעצרה רק לאחר שפגעה בחומת אבן, אדמה וצמחייה. לידור הועפה מהמכונית במהלך התאונה ומותה נגרם באופן מיידי מפגיעתה בחומת האבנים.

"סתירות בדברי הנאשם"

הגנת הנאשם נסמכה בעיקרה על הטענה כי כלי רכב אחר פגע במכוניתו וכתוצאה מכך נגרמה התאונה. עוד טען, כי אמנם שתה אלכוהול באותו ערב אך לא בכמות מעל למותר בחוק ולא ברמה שנטען בכתב האישום. עוד נטען כי מהירות נסיעתו היתה סבירה, כ-60 - 70 קמ"ש, וכי מעולם לא עבר ברמזור אדום.

השופט משה גלעד קבע כי עדות הנאשם הותירה בו רושם בלתי אמין, היתה בלתי עקבית ואינה משתלבת עם הממצאים בשטח. לטענתו, בדברי הנאשם נמצאו "פירכות וסתירות בנושאים משמעותיים". השופט ציין כי "התנהגותו של הנאשם היתה מפלילה ולימדה על ניסיונו 'להרחיק' עצמו מן האשמה".

השופט קבע כי "הנהג הנאשם גרם לתאונה כשמצבו הנפשי היה מודעות בדרגה של "פזיזות" מסוג "קלות דעת" ולא רשלנות. לפיכך הורשע בהריגת המנוחה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ