הפרקליטות: "מעשה זוועה אשר מלים יקצרו מלתאר"

אתמול הוגשו כתבי אישום נגד הזוג קרליק. דמיאן מואשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו ואשתו בהריגתם. בלילה כבר נחגגה פתיחתו המחודשת של מועדון "פרמייר"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

למען כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים רצח דמיאן קרליק באוקטובר משפחה שלמה. כך עולה מכתבי האישום שהוגשו אתמול נגד בני משפחת קרליק המעורבים ברצח בני משפחת אושרנקו לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה ולבית משפט השלום בראשון לציון.

האישומים חושפים התנהלות צינית וקרת רוח מצד בני הזוג קרליק: ביום הרצח הם חגגו במועדון "פרמייר" שבבעלות משפחת אושרנקו יום הולדת לבתם. כמה שעות לפני הרצח עוד הלכו לאסוף עוגה מיאנה, אחותו של דמיטרי, שנרצח בטבח. מן האישום עולה גם כי השניים תיכננו לברוח לרוסיה, וכשנעצרו נמצאו ברשותם כרטיסי טיסה.

שישה מעשי רצח בכתב אישום אחד

לדמיאן קרליק מיוחסים שישה מעשי רצח ולאשתו נטליה שישה מעשי הריגה. השניים נאשמים גם בשוד ובקשירת קשר לביצוע פשע, דמיאן נאשם גם בהצתה, בהתפרצות למקום מגורים ובגניבה, ונטליה נאשמת בהשמדה שיטתית של הראיות המפלילות. אחותה של נטליה, מריה איליניך, אביו של דמיאן, אולג, וקטינה נוספת נאשמים בשיבוש הליכי משפט. אולג נאשם גם בהשמדת ראיות, ומריה והקטינה נאשמות גם באי מניעת פשע.

המעשים מתוארים בכתב האישום לפרטיו: לאחר שתכנן את הרצח בקפידה ואף התגנב לזירת הרצח כהכנה, יצא לבסוף קרליק ב-17 באוקטובר לפנות בוקר לדירה כדי לפעול. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר, הגיע לדירה כשפניו רעולות. הוא רצח את הסבתא לודמילה שישנה בסלון ולאחר מכן את הסבא אדוארד שנכנס לדירה, כשדקר אותו למוות 18 פעמים.את טטיאנה דקר למוות יותר מ-30 פעמים. אז פנה למיטתו של נתנאל, חבט בו בחוזקה, חנק אותו למוות ודקר אותו שמונה פעמים. אחר כך עבר לחדרה של רושל ודקר אותה למוות תשע פעמים. לבסוף, עם כניסת דמיטרי לדירה, התנפל עליו והחל לדקור אותו בכל חלקי גופו תוך שהוא צועק עליו: "אתה אשם בכל". דמיטרי התגונן והניף לעברו קסדה, אך דמיאן הפילו לרצפה ודקר אותו למוות 38 פעמים לפחות.

לאחר מכן, הניח את בגדיו ונעליו סמוך לגופה של לדומילה, וניסה לשרוף את הדירה ולהביא לפיצוצה. הוא נטל את צרורות המפתחות של אדוארד ודמיטרי ואת הכסף מתיקיהם, בסך כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים, נעל את הדירה ונמלט.

כתב האישום נגד בני הזוג יוקרא ב-25 בנובמבר. סנגורו של דמיאן, עו"ד אורי קינן, מסר אתמול בתגובה כי "בשלב הזה אין לנו יכולת להתייחס באופן ענייני לראיות. האישום חמור. אני מניח שבית המשפט יעשה משפט הוגן וראוי וישמע את כל ראיותינו".

סנגורה של נטליה, עו"ד אבי כהן, מסר בתגובה כי "אין מחלוקת שנטליה צריכה להיענש בגין מעורבותה. חטאה היה מעורבות בביצוע השוד, היא לא חלמה לרגע שהמקרה יגיע למוות". הפרקליטות טוענת כי מדובר במעשה זוועה אשר המילים יקצרו מלתאר. התובע, עו"ד צחי עוזיאל מפרקליטות מחוז מרכז אמר כי "מעשה הטבח הנורא בוצע לאחר ששני הנאשמים תיכננו לבצע שוד. הנאשם רצח בדם קר את בני משפחת אושרנקו אחד אחרי השני. הנאשמת היתה מעורבת לאורך כל הדרך במעשים".

ב"פרמייר" חזרו לחגוג

אמש, ב-20:30, כשעתיים לפני הפתיחה מחדש של הדלתות במועדון "פרמייר", לא היה לאיגור קרסקובסקי, שותפו של דימה אושרנקו המנוח, מושג קלוש לקראת מה הוא הולך. הוא הסתגר מאחורי דלת נעולה, מנסה בסיועו של צוות קטן להכין את המועדון לקליטת אורחים. לא הייתה לו כל דרך לדעת אם אנשים יבואו, לא היה ביכולתו להעריך אם יירתעו לבוא למועדון אפוף הטרגדיה בדיוק ביום השלושים לטבח בני המשפחה. הוא לא היה יכול אפילו להתרכז די הצורך כדי לנסח את המלים שהיה בכוונתו לשאת בפני הבאים, או מתי בדיוק יאמר אותן. בסוף, עלה עם הנוסחה של לעצור לדקת דומייה ולהמשיך, כי "זה מה שדימה היה רוצה".

ספק אם דימה, שותפו של קרסקובסקי למועדון בשנים האחרונות, הותיר אחריו מורשת, אך אין עוררין כי השאיר מועדון משגשג עם שגרת בילוי מוכרת להמוני בליינים שראו בו בית. אתמול, יום חמישי, הוא היום של הקריוקי, וקריוקי יהיה. הכול אותו הדבר - והכל שונה. את תפקידו של אושרנקו ממלא עתה אהרון, אורח תדיר במועדון שהפך לשותף. העובדה שיום הפתיחה המחודשת של "פרמייר" התנגש בדיוק עם יום הגשת כתבי האישום אתמול רק העצימה את הדרמה. "אני מרגיש שקורה כאן משהו סימבולי", הוא אומר ל"הארץ". "המקום הזה הוא הילד של דימה, ואני צריך לגדל אותו למרות האסון".

"מוקדם מדי בשבילי"

אווירה קשה שורה עדיין על המקום שהיה נטוש שבועות. השלט על דלת הכניסה, המודיע כי אין בפנים מקום לאחסן כלי נשק, מעורר מחשבה כואבת על הסכין שלא דרשה מקום אחסון מיוחד. את מקומם של המבלים הקבועים, תפסה משפחה מרובת ילדים של חתולים שהתמקמו בגרם המדרגות, תורמים לתחושת העזובה. ליד דלת הכניסה לבניין חמקו אנשים כמו צל. אולי מיראת הזוועה שעוד לא חלפה, אולי מאי הנוחות שבהפגנת השגרה. קרסקובסקי מתעקש: "הכול יחזור לשגרה, כל ה'ליינים' שבנינו ביחד. לא יהיה שום שינוי. זה לא סתם דיסקו של מסטולים פה", הוא חוזר ואומר, כמנסה לשכנע את עצמו שאפשר להמשיך בדיוק מאותה הנקודה. "פה זה מועדון חברים. אנשים הכירו פה, התחתנו פה".

ההחלטה לפתוח את המועדון אינה פשוטה. ואדים קרפצ'וב, ממלא מקום ראש עיריית ראשל"צ, מבטא קושי אישי. למרות קרבתו לבעלי המקום, ואולי דווקא בגללה, לא היה מסוגל להביא עצמו אתמול אל המקום. "מוקדם מדי בשבילי", הוא מסביר. "אני מבין את איגור שרוצה לתת כבוד לאורחים הקבועים ועושה זאת בשבילם. אבל אני עוד לא יכול, ולא בטוח שאוכל בעוד שנה". שאלה אחרת שנותרה פתוחה, היא השילוב הנדיר למדי שנוצר במועדון "פרמייר" בין דוברי רוסית וישראלים ותיקים. הסיקור התקשורתי הסטריאוטיפי של הטבח, שהכתים קהילה שלמה, השאיר בקרב עולי רוסיה משקעים עמוקים של זעם. המקרה הזה הוא כמו התנתקות", התריס באוזני "הארץ" ולאד זרניצקי, זמר ושדר שהיה בעבר שותפו של אושרנקו במועדון. "הסיקור של הרצח הוכיח שאנחנו שני מחנות נפרדים". ואכן, התקשורת בעברית הייתה אתמול אורחת מאוד לא רצויה במועדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ