רצח תאיר ראדה | עו"ד גליל שפיגל, המייצגת את רומן זדורוב, התחזתה לנציגת המשטרה

לטענת שפיגל, מדובבים סיפרו לה כי "ארתור", האסיר המדובב של זדורוב, איים על המשטרה שיפוצץ את הפרשה וזכה לטובות הנאה

אלי אשכנזי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אלי אשכנזי

הסניגורית של רומן זדורוב, עו"ד גליל שפיגל, הציגה עצמה בפני בעל חנות למוצרי כתיבה בעכו כנציגת משרד שעומד לתת שירות לשירותי הביטחון, זאת בניסיון ללמוד על מערכת היחסים בין המשטרה למדובבים העובדים עבורה. לדבריה היא נשלחה למקום על ידי רב-פקד יורם אזולאי, שהיה ראש מחלק תשאול של היחידה המרכזית במרחב גליל במהלך חקירת הרצח. השיחה, שהקליטה, הושמעה אתמול (ראשון) בדיון בבית המשפט המחוזי בנצרת. ראש הרכב השופטים, יצחק כהן, הביע פליאה על התנהלות עו"ד שפיגל ושאל אותה "כמה זמן את עורכת דין?".

לטענת שפיגל, מדובבים שפנו אליה אמרו כי "ארתור", האסיר המדובב בפניו התוודה רומן זדורוב שרצח את הנערה תאיר ראדה, זוכה לטובות הנאה מהמשטרה בכדי שלא יחזור בו מעדותו. בין השאר טענו אותם מדובבים כי "ארתור" זכה למשחק סוני פלייסטיישן ולדיסקים שנרכשו באותה חנות בעכו.

רב-פקד יורם אזולאי, שהיה ראש מחלק תשאול של היחידה המרכזית במרחב גליל במהלך חקירת הרצח, לא הכחיש אתמול בעדותו בבית המשפט המחוזי בנצרת כי שוטרים אכן אספו מהחנות את המשחק והדיסקים עבור "ארתור", אך לדבריו מדובר בהליך מקובל במערכת יחסים עם מדובבים, ולא רק עם מדובב זה, וכי התשלום עבור המוצרים נעשה על ידי המדובבים. "החנות נמצאת ליד ימ"ר גליל ומדובבים ביקשו מהבלשים שיקנו שם. אין שום הסכם מיוחד עם החנות", אמר רפ"ק אזולאי בבית המשפט.

עו"ד שפיגל הגיעה לחנות לאחר שמדובב בשם י"ד פנה אליה וסיפר על ההטבות שלהן זוכה "ארתור", הטבות שלטענתו ניתנו מחשש ש"יפוצץ את התיק" של חקירת רצח תאיר ראדה. שיחתו של ד"י נבעה, לטענתו, בשל קנאתם של האסירים בהטבות להן זוכה "ארתור". עוד סיפר ד"י בשיחתו עם שפיגל כי "ארתור" איים על המשטרה ולכן זכה לאותן הטבות.

לאחר שיחה זאת הגיעה עו"ד שפיגל לחנות בעכו וניהלה את השיחה עם בעל החנות. המעשה של שפיגל, שלא הציגה את עצמה בפני בעל החנות בזהותה האמיתית, עלול להתפרש כניסיון לקבלת דבר במרמה, לכאורה.

עו"ד שפיגל אמרה ל"הארץ" כי הגיעה לחנות כדי לגלות אם יש אמת בטענות האסירים, על קבלת טובות הנאה מהמשטרה. "לא היתה לי דרך אחרת לברר זאת. עשיתי הכל בשם חקר האמת. לא הוצאתי שום דבר במרמה, זו היתה בסך הכל דרך לקבל מידע אמיתי שקשור לעתידו של הנאשם, הלקוח שלי. אם חשיפת האמת לגבי חפותו של מרשי היא מרמה, אני שלמה עם זה במיליון אחוז. הרי אם הייתי חושבת שעשיתי זאת במרמה לא הייתי מציגה זאת".

אתמול נשמעו עדים מטעם התביעה, "עדי הזמה", זאת לאחר שהסתיימו כבר שלבי העדויות העיקריים, מטעם התביעה וההגנה. בשבוע הבא ישמעו עוד שני עדים, אחד מטעם ההגנה ואחד מטעם התביעה ואז יסתיים שלב העדויות במשפט, שלוש שנים מאז הרצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ