פאדי עיאדאת
פאדי עיאדאת

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את אלמוג בוחבוט, בן 19, בשתי עבירות הריגה של שני חבריו - יוסי בנעים וסהר אסרף מעתלית. בית המשפט הרשיע אותו גם בנהיגה במהירות בלתי סבירה ובנהיגה במהירות מופרזת.

מדובר בתאונת דרכים שאירעה ב-29 לנובמבר 2007 במבואות הדרומיים של חיפה בעת שבוחבוט נהג במכונית ואיתו נסעו שני החברים. בהכרעת הדין שניתנה על ידי השופט משה גלעד נקבע כי בליל התאונה נהג הנאשם מדרום לצפון על כביש מספר 2 ללא מלווה, כפי שדורש החוק, וכשחבריו הישובים מאחור אינם חגורים בחגורות בטיחות.

זמן קצר לפני התאונה עקף הנאשם כלי רכב אחר במהירות העולה בהרבה מעל 110 קמ"ש ובצורה מסוכנת שאילצה את נהג הרכב לסטות בחדות לבל יתנגש בו הנאשם. בהגיעו סמוך לצומת מת"מ, באזור בו הוגבלה מהירות הנסיעה המותרת ל-60 קמ"ש, נסע הנאשם במהירות שלא פחתה מ-90 קמ"ש. תוך כדי הנסיעה התקרב הנאשם לעבר רכב מסוג אאודי, ומשהבחין שהוא קרוב מדי החל לזגזג ולהשתחל בין האאודי ורכב נוסף, חרף הקרבה ביניהם. במהלך סטייתו, פגע הנאשם ברכב האאודי. אחרי הפגיעה נעו שני כלי הרכב ללא שליטה, פגעו במעקה הבטיחות וכתוצאה מהפגיעה נהרגו שני חבריו.

בהכרעת הדין קבע השופט כי גרסתו של הנאשם היתה רצופה שקרים וכי הנאשם סירב לשתף פעולה בחקירתו ולתת דגימת דם לצורך בדיקת שכרות, עד שנתבקש על ידי אביו. השופט הבהיר כי בוחבוט, שהנו נהג חדש צעיר בגילו וחסר ניסיון בנהיגה, נהג בצורה מהירה ופרועה ובצורה מסוכנת. "בהתנהגות זו הוא הכניס את עצמו למצב שלא היה ביכולתו למנוע את ההתנגשות". השופט קבע כי "התנהגותו של הנאשם אינה רק התנהגות רשלנית כי אם התנהגות רשלנית ברמה גבוהה".

"למה באת עם מדים?"

לדיון הטעון הגיעו משפחותיהם של שני החברים שנהרגו ובסערת הרגשות התפרצו לעבר משפחת הנאשם. אתי בנעים, אמו של יוסי, אמרה שלא יבוא לבית המשפט עם מדים, משום שלטענתה מדובר בהצגה. "את המינימום היית צריך לעשות ולא לבוא עם מדים. תבוא, תגיד סליחה, תתנצל. מילה אחת לא שמענו ממך", אמרה לנאשם בקריאות שבר. האם סיפרה כי לאחר מות בנה "אנחנו לא חשים כלום, חיים רק בשביל לנשום ובשביל שני הילדים שנותרו לנו. יוסי היה צריך להיות עכשיו בקורס חובלים הוא היה תלמיד מצטיין בבית ספר לקציני ים בעכו".

לגבי החלטת השופט אמרה האם כי "אנו חושבים שההחלטה היתה נכונה ומוצדקת. אנחנו מקווים שהחלטה זו תרתיע נהגים אחרים כדי שלא יצטרפו אלינו עוד משפחות שכולות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ