המדינה חזרה בה מרוב האישומים נגד עוה"ד שתכנן לפגוע בשופטת

במקום ניסיון שידול לפגיעה במכוניתה של השופטת טובה סיוון, הורשע חיים שטנגר בעבירות איומים בלבד ונידון לחצי שנת מאסר על תנאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המדינה חזרה בה אתמול מרוב האישומים נגד עורך הדין חיים שטנגר, ובמרכזם האישום כי תכנן לפגוע ברכבה של השופטת טובה סיוון.

בית משפט השלום בתל אביב גזר על עו"ד חיים שטנגר חצי שנת מאסר על תנאי ופיצוי בסך 5,000 שקלים לשכנו. זאת לאחר שהודה בהסדר טיעון כי איים עליו, אחרי שהחנה את אופניו בסמוך לדלת הכניסה לבניין.

שטנגר הודה והורשע במסגרת ההסדר בעבירות קלות משמעותית מאלו שיוחסו לו במקור. במקום שלוש עבירות של איומים, ניסיון לשידול לחבלה חמורה, וניסיון שידול לחבלה במזיד ברכבה של השופטת טובה סיוון, הורשע שטנגר בעבירות איומים בלבד. זאת, בשל עובדות שהתגלו לאחר הגשת כתב האישום שגרמו לשינוי בהערכת המצב הראייתי.

בבית המשפט הסבירה התובעת, עו"ד שרון הר-ציון, כי "לאחר הגשת כתב האישום הובהרו לנו עובדות שלא היו ידועות לנו. התגבש כתב אישום מתוקן בהסכמת ההגנה, וההתפתחויות הובילו להסדר. האירועים קרו לאחר הגשת כתב האישום והיה בכך כדי להשפיע על ניהולו של התיק".

הר-ציון טענה כי עקב העבירות הקלות יותר המיוחסות לשטנגר, ההסדר ראוי והולם, וכי הליכים במישור האתי יינקטו נגד שטנגר בלשכת עורכי הדין. עוד הוסיפה כי שכנו של שטנגר הביע הסכמה להסדר הטיעון וכן כי "ההסדר הודע לכבוד השופטת סיוון והוא גם על דעתה".

בגזר הדין כתבה השופטת הדסה נאור: "לא קיבלתי הסבר ברור לשוני המשמעותי שבין כתב האישום המקורי לכתב האישום שהתגבש בסופו של יום, אך אינני יכולה שלא לומר כי הנאשם עמד בפני סיכון להיות מורשע בעבירות חמורות, כשכנראה התשתית הראייתית לגביהן היתה רעועה. משכך, טוב עשתה המאשימה שתיקנה את כתב האישום, שאף שאין להקל בחומרת המעשים שנותרו גם לאחר תיקונו, אין הוא שקול כנגד כתב האישום המקורי. בנסיבות אלה, הסדר הטיעון שאליו הגיעו הצדדים לעניין הענישה הינו ראוי ועומד ברמת ענישה מקובלת ולפיכך אכבדו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ