פרקליטי משה קצב בבית המשפט העליון: הוא נשפט על ידי הציבור

הדיון בערעורו של הנשיא לשעבר נמשך הבוקר בבית המשפט העליון. סניגורו, עו"ד ציון אמיר: זה עידן של מחבקים וחיבוקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנשיא לשעבר משה קצב התייצב הבוקר (רביעי) בבית המשפט העליון להמשך הדיון בערעורו. הדיון היום עוסק במשפט הציבורי שלטענת צוות ההגנה של קצב הרשיע אותו עוד לפני שההליך המשפטי נגדו התחיל.

פרקליטו של הנשיא לשבר עו"ד ציון אמיר טען הבוקר כי קצב נשפט על ידי הציבור ובכלל זה על ידי התקשורת, והגיע להליך המשפטי כמורשע. אמיר אמר במהלך הדיון כי "אנחנו חיים בעידן של מחבקים וחיבוקים", וכי "דמותו של קצב הושחרה ועוותה. כל חיבוק תמים הפך לעבירה. בית המשפט טעה".

קצב בדרכו לדיון, הבוקר. תצלום: תומר אפלבאום

פרקליטיו של קצב משתמשים בטענת "הגנה מן הצדק" כשאשר היא מתקבלת, תוצאתה היא ביטול כתב האישום. בית המשפט המחוזי בתל אביב לא קיבל את הטענה וקבע כי גם קצב עשה שימוש לצרכיו בכלי התקשורת וכי בית המשפט פעל במנותק מדעת הקהל ומהמשפט הציבורי.

אמיר אמר עוד בשלב הערעור על עונש המאסר שנגזר על קצב כי "הלב כואב ובוכה, כמה תוכניות סאטירה שמו את קצב ללעג. חמש שנים הוא כלוא בביתו, כבודו נרמס (..) הוא קורבן של ענישה קניבלית. תקשורת קניבלית ששיבשה את הדעת". הוא שאל את השופטים האם צריך להוסיף על העונש, לאור הסבל שקצב עובר בחמש השנים האחרונות. "מבחינת הציבור, עד שלא יראו את קצב תלוי על חבל כשהחבל תלוי על צווארו לא יניחו לו. הוא מת-מהלך במשך חמש שנים", הוסיף.

אמיר ניסה לבסס את טענת ההגנה מהצדק, שתוצאתה יכולה להיות ביטול כתב האישום נגד קצב. לדבריו, חזרת הפרקליטות מהסדר הטיעון שנחתם עם הנשיא לשעבר לא אפשרה לרשויות התביעה להגיש נגדו כתב אישום שונה בתכלית מזה שהוצע בהסדר הטיעון. השופטים הביעו הסתייגות מטענה זו, ומשאלותיהם אפשר היה להבין שהם סבורים שאין מניעה לפרקליטות להגיש כתבי אישום גם לאחר חזרה מהסדר טיעון. בנוסף טוען אמיר כי בוצע בו לינץ' בתקשורת, שחלחל גם לפסיקת בית המשפט המחוזי.

אתמול נפתח ערעורו של קצב על הרשעתו בשורת עבירות מין ועל העונש של שבע שנות מאסר שנגזר עליו. עורך דינו של קצב, אביגדור פלדמן, טען אתמול כי כל הראיות מציגות מסכת עלילתית לפיה הקשר בין א' ממשרד התיירות לקצב תוכנן מראש והיה בהסכמה.

השופטים - מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן - ישמעו את טענות הצדדים גם מחר, וייתכן שגם במועדים נוספים בשבוע הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ