חוות דעת: רוצחו של הרב אלעזר אבוחצירא, "בבא אלעזר", אינו כשיר לעמוד לדין

הפסיכיאטר המחוזי קבע כי יש לאשפז בבי"ח פסיכיאטרי את אשר דאהן, שדקר למוות את "בבא אלעזר"; על ביהמ"ש לאשר את התסקיר

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

רוצחו של הרב אלעזר אבוחצירא, "בבא אלעזר", אינו כשיר לעמוד לדין - כך קבעה חוות הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי קבעה כי לא חלה עליו אחריות פלילית ויש לשלוח אותו לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי.

חוות הדעת עודנה טעונה אישור של בית המשפט בית המשפט המחוזי בבאר שבע. בינתיים, הוארך מעצרו של דהאן ב-15 ימים והוא הועבר לאשפוז.

החשוד ברצח בהארכת מעצרו בבית המשפט בבאר שבע, לפני כשבועיים. תצלום: אילן אסייג

לפני כשבועיים דקר למוות אשר דהאן, בן 42, תושב העיר החרדית אלעד את הרב אבוחצירא בישיבתו בבאר שבע. דהאן הודה במעשה בחקירתו וסיפר כי תקף את הרב בגלל שעצותיו לא סייעו לו לפתור את הבעיות שחווה בזוגיות. עורך דינו סיפר כי דהאן לא התכוון לגרום למותו של הרב.

מקורבים לרב סיפרו אז כי דהאן נהג להגיע לעתים תכופות כדי לקבל ברכה וייעוץ מהרב אבוחצירא. על פי התיאורים, נכנס החשוד לחדרו של הרב כשהוא נושא סכין, ודקר אותו מספר פעמים בחזהו. "אנחנו לא יודעים מה עבר לו בראש", אמרו.

הלווית הרב אבוחצירא. תצלום: מיכל פתאל

רבים החשיבו את הרב אלעזר אבוחצירא כממשיך דרכו של הבבא סאלי. אף על פי כן היה הרב עצמאי ובעל חצר משלו בבאר שבע. את הרב אפף מיסתורין רב, בין השאר בגלל שהיה אדם סגפן שנהג לכסות את פניו. בין ביתו לבין הישיבה בה לימד נחפרה מנהרה תת-קרקעית כדי שיוכל לעבור בה מבלי להיחשף וכך לשמור על צניעותו.

לאחר הרצח חשה כל צמרת המדינה לבאר שבע במטרה לנחם את בני המשפחה: הנשיא שמעון פרס, שרים בכירים, בהם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, ורבנים ואדמו"רים. ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת אבל, והתקשר לאשת המנוח לנחמה.

הרצח שהטיל אימה על אליטת הרבנים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ