העדה נמצאה לא אמינה, הרב לשעבר של בית החולים בנהריה זוכה מהטרדה מינית

בית המשפט קיבל את גרסתו של רב בית החולים נהריה לשעבר, שהואשם בהטרדת אשה שסעדה את אחיינה הפעוט שאושפז במקום

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה בחיפה זיכה היום (שני) את רב בית החולים נהריה לשעבר, הרב שמעון גורליק, מאשמה של הטרדה מינית. זאת, בעקבות מה שהגדירו השופטים כ"ספק של ממש שקינן בליבנו לנוכח סדקים ותהיות שמצאנו בעדותה של עדת התביעה המרכזית לאחר בחינתה", וכן "לנוכח העדויות והמוצגים הנוספים שבאו בפנינו, אשר פוגעים ממשית, באמון שיכלנו להעניק לאותה עדות".

המתלוננת, חוזרת בתשובה המתגוררת באחד מיישובי הצפון, טענה כי במהלך שהותה בבית החולים, בזמן שסייעה לאחיינה הפעוט שאושפז במצב קשה, ניסה הרב לגעת בה והעיר לה הערות בעלות אופי מיני. עוד טענה הצעירה בעדותה, כי הרב שלח לה מסרונים, אותם לטענתה לא היתה מסוגלת להציג בבית המשפט מכיוון שהחליפה את מכשיר הטלפון שלה. משפטו של הרב התנהל במשך שנתיים בפני הרכב של שלושה דיינים, בראשות אב בית הדין יוסף תלרז. במהלך המשפט העידו בין השאר מקורבי המתלוננת, והושמעו תמלילי שיחה שהוקלטה במשרדו של הרב, בנוכחות אחיה של המתלוננת.

במהלך ההליך המשפטי הכחיש הרב את המיוחס לו על ידי המתלוננת ובפסק הדין קיבל בית הדין את טענותיו של סנגורו של הרב, עו"ד עפר אטיאס. בפסק הדין נכתב בין השאר כי "הנאשם העיד בפנינו כעד הגנה ראשון, עדות מפורטת וקוהרנטית עם גרסתו בחקירה, בה כפר מכל וכל בכל המיוחס לו והציג בפני בית הדין הקלטת סתר שביצע להוכחת גרסתו, שנתקבלה כראיה קבילה".

פרקליטו עו"ד אטיאס אמר בעקבות פסק הדין כי "מדובר בפסיקה ששמה קץ לשנתיים בהן היה הרב מושהה מעבודתו ונאלץ להתמודד יחד עם בני משפחתו עם האשמות בקרב הקהילה בה הם חיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ