אני מתנצל על האובדן, אמר בשחזור הנהג שנרדם

הצעיר שדרס למוות שני רוכבי אופניים יואשם בגרימת מוות ברשלנות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הנהג שדרס למוות את שני רוכבי האופניים בשבת האחרונה חזר אתמול למקום התאונה ושחזר לפני חוקרי התנועה את האירוע. בשעה 8:00 הגיע הנהג כשהוא מלווה בכמה חוקרי תנועה ממרחב שפלה לזירה והחל לחזור על כל פרט באירוע. הנהג, ששמו ותמונתו עדיין אסורים לפרסום, נראה די מבוהל בעת השחזור וחזר גם בשטח על אותם דברים שסיפר לחוקרים בחדרי החקירות.

"נרדמתי על ההגה", סיפר הנהג בשחזור, "ברגע התאונה, ממש כשהתנגשתי ברוכבים, פתחתי את העיניים וראיתי את הפגיעה בהם. ניסתי לחזור חזרה לנתיב ושברתי את ההגה לצד שמאל ואז הרכב נעצר". הנהג הדורס יצא מהרכב ולטענתו החזיק את הראש ואמר: "מה עשיתי". מיד לאחר מכן טלפן הנהג לכוחות ההצלה וביקש מהם להגיע לזירה. "תגיעו מהר, דרסתי רוכבי אופניים", אמר. לטענתו, לאחר כמה דקות התקשר פעם נוספת כדי לזרז את הכוחות לבוא למקום התאונה.

"הוצאתי מהרכב תיק עזרה ראשונה והיו במקום כמה חובשים והם ניסו לטפל בפצועים", הוסיף. השחזור מבחינת המשטרה הלם את גרסת הדורס בחדרי החקירות. במשטרה סבורים שעדותו של הדורס היתה אמינה כבר מהרגע הראשון, ונראה שמדובר באירוע מצער של נהג צעיר שחזר ממפגש חברים בשעה מאוחרת ונרדם על ההגה.

תוצאות בדיקת המעבדה שהגיעו לחוקרי המשטרה הראו שהנהג הדורס לא היה תחת השפעת אלכוהול או סמים בזמן התאונה. בתאונה נהרגו יצחק סימון (63) ושלום גרוסמן (59). הנהג הדורס מבחינתו הביע צער עמוק על האובדן וגם בשחזור התייחס לכך. "כואב לי מה שקרה ואני מתחרט ומתנצל מעומק הלב על האובדן של המשפחות. אני יודע שגרמתי להן סבל רב. זה משהו שאני כל החיים אקח אתי".

במשטרה יבקשו לשלוח את הנהג הדורס למעצר בית לאחר השחזור ונראה כי לפחות בשלב זה סעיפי האישום יהיו גרימת מוות ברשלנות ונסיעה בקלות ראש ולא הריגה, כפי שסברו בתחילה, לנוכח חומרת התאונה. במשטרה מבינים שהנהג הדורס מביע חרטה על התאונה וכי מדובר במקרה מצער ובבחור צעיר שהיה אמור לפתוח את שנת הלימודים הקרובה בכיתה י"ב. נוסף על כך מציינים לזכותו במשטרה כי גרסתו היתה אמינה וכי שיתף פעולה באופן מלא, מה שייזקף לטובתו בבית המשפט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ